3 dk. Esporlab 04.11.2020

CS:GO Rank Sistemi

CS:GO rank sistemi oyunda kazanılan puanlar ile rütbe atlamayı sağlamaktadır. Counter Strike Global Offensive küresel saldırı oyun türü olarak dünya genelinde en çok oynanan oyunlardan birisidir. Valve ve Hidden Path Entertainment oyun geliştirici firma tarafında hazırlanmıştır. Rekabetçi yapısı ile oyunun heyecanla oynanmasını sağlamaktadır. Her oyuncu büyük bir heyecanla oyunu oynamaktadır. Rank sistemi rekabeti artırabilmek için geliştirilmiş bir sistemdir.

Rank Sistemi Nedir?

CS GO oyununda, oyuncular, oluşturulan kümelerde, profesyonel maçlar yapmaya çalışırlar. Oyunda kazanılan puanlara göre kümeler arasında yukarıya doğru çıkışlar sağlanır. CS:GO rank sistemi rütbe anlamına gelmekte ve oyuncular kazandıkları puanlara göre rütbelerini artırarak, oyun içerisindeki güçlerini artırabilmektedir.

CS GO oyunu takım oyunudur ve takımda yer alan her oyuncunun bir görevi vardır. Her oyuncu görevini en iyi yaparak, takım arkadaşları ile uyumlu olarak çalışması gerekiyor. Rank sistemi ile rütbe atlamanın en önemli kurallarından birisi oyun içerisi ekonominin doğru yönetilmesine bağlıdır.

Rank Sistemi Nasıl Çalışıyor?

CS GO oyunlarında, kazanılan başarılara göre rütbe atlama ve küme oluşturma işlemleri yapılmaktadır. CS:GO rank sistemi tamamen kazanılan puanlara göre rütbe yükselmesini sağladığı için bazen oyun kaybedildiğinde de rütbe atlama görülebilecektir.

Oyunda puanı etkileyen bazı unsurlar vardır ve bu unsurlar şunlardır;

  • Oyuncunun görev dağılımı,
  • Oyuncunun K/D/A durumu,
  • Karşı takımın rank durumu,
  • Oyun içi uyum,
  • İsabet Oranı

Oyuncular, kategorilerdeki durumlarına bakarak puan cinsine göre rank atlama yapılabilecektir. Oyuncuların başarıları kendileri mi kazanıyor, başkalarının taşıması ile mi arkadaşlarına yetişiyor durumu rank sistemi tarafından önemlidir.

CS:GO Rank Sistemi

CS:GO Rank Sistemi

Rank Atlama

CS:GO oyununda rank atlama, oyun içerisinde elit seviyeye yükselmeyi kolaylaştırmaktadır. Oyun içerisinde Global Elit seviyesine yükselmek çok uzun zaman almakta ve oyuncuların büyük bir bölümü bu seviyeye hiçbir zaman ulaşamamaktadır. İlk rank atlama yapabilmek için oyuncuların 10 oyun oynayarak, oyunda başarılı olması gerekiyor.

Rank atlama, rütbe açılma sistemi olarak tanımlanmakta ve oyuncu günde en fazla 2 maça girerek bu şansını devam ettirebiliyor. Beş gün boyunca, günde 2 maça giren oyuncu ilk rütbenin açılmasını sağlayarak, ilk rütbesini alabilecektir.

Rank Alma

CS:GO oyununda, her oyuncu silver 1 rütbesi ile oyunları oynama başlayabilmekte ve ilk 10 maçta alacağı galibiyetler ile seviyesini yükseltebilecektir. Oyuncular, oyunda ELO puanlarını artırarak, rank alma yapabilecektir. ELO puanı artırmanın yolları, oyunda kazanılan round sayısı ve maçın adamı olma durumudur. Takımdaki oyuncular, round kaybettiklerinde, ELO puanları kaybedecektir.

Round kazananlar, ELO puanlarını artırmayı sağlamış olacaktır. Rank sistemini etkileyen en önemli faktörler arasında maçın adamı denilen MPV olma durumudur. Oyunda gösterilen başarılar, maçın adamını belirlerken, rank atlama yapılmasını sağlayacaktır. Oyun içi uyum, takım arkadaşlarınızı oyunda korumanızı ve istenilen başarıyı yakalamayı sağlayacak unsurlardan birisidir.

 

Cs Go Kodları adlı yazımızıda okumayı unutmayın!

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir