5 dk. Esporlab 19.09.2020

En İyi Ücretsiz Mobil Oyunlar

Akıllı telefonlarımız hayatımızın olmazsa olmaz parçalarından birisi olmuş durumda. Günümüzde, çevremizdeki hemen hemen herkes akıllı telefon kullanımına geçmiş durumda. Bunun en büyük nedenlerinden birisi akıllı telefonların günlük yaşantımızdaki birçok ihtiyacımıza karşılık vermesi ve bizim için birer eğlence aracı olmasıdır. Akıllı telefonlar zamanla teknolojik anlamda çok aşama kaydetmiş ve çok üst düzey bir hal almış durumda. Bu kadar üstün teknoloji ile donatılmış akıllı telefonlar, birçoğumuz için oyun oynayarak eğlenmek adına birebir cihazlar.

Akıllı telefonların bu kadar gelişmiş olması neticesinde mobil uygulamaların, özelliklede mobil oyunların kalitesinin de çok artmış olduğu bir gerçek. Hatta birçok mobil oyundan sanki el oyun konsolunda oyun oynuyormuş gibi keyif almamız mümkün. Bizde bu kadar çok sayıda mobil uygulama mevcutken, App Store’dan En İyi Ücretsiz Mobil Oyunlar indirebileceğiniz ve büyük zevkle oynayacağınız oyunları sizler için derledik.

En İyi Ücretsiz Mobil Oyunlar

Mobile Legends: Bang Bang

DOTA 2 veya League of Legends gibi MOBA türündeki oyundaki seviyorsanız Mobile Legends oyunu tam size göre. Her takımın beşer kişiden oluştuğu, iki takım halinde online olarak eş zamanlı mücadele edilen Mobile Legends, tipik bir MOBA oyunu. Oynanışı açısından gayet başarılı olan Mobile Legends, MOBA türünde oynayabileceğiniz en iyi mobil oyun.

PUBG Mobile

Online tabanlı hayatta kalma oyunu olan PUBG Mobile, bilgisayar ve oyun konsollarında inanılmaz bir oyuncu kitlesine ulaşmayı başarmış PUBG oyununun çok başarılı bir mobil oyun uyarlamasıdır. Zaten PUBG Mobile oyunu da çıkışının üzerinden çok geçmeden çok büyük bir oyuncu kitlesine ulaşabilme başarısını göstermiştir. Oyunda isterseniz bireysel olarak, isterseniz takım halinde mücadele edebiliyorsunuz, tercih size kalmış. Oyunun başında bütün oyuncular, haritanın üzerinden uçan bir uçağın içindeler ve diledikleri bir noktada uçaktan atlayıp haritaya iniş yapıyorlar.

Haritaya iner inmez, hayatta kalmanızı sağlayacak koruyucu ekipmanı, sağlık materyallerini, silahları ve silah ekipmanlarını toplayarak güçleniyorsunuz. Tabi bu süre içinde diğer oyuncular tarafından öldürülmemeye dikkat etmelisiniz. Gerekli araç gereçleri topladıktan sonra sürekli daralan alanın içinde kalmaya ve karşınıza çıkan düşmanlar ile çatışıp ölmemeye çalışıyorsunuz. Oyunun sonunda hayatta kalan son kişi veya ekip siz olursanız, oyunun galibi siz oluyorsunuz.

Vegas Gangsteri

Vegas Gangsteri, suç dünyasına egemen olmaya çalıştığınız bir açık dünya nişancı aksiyon oyunudur. Eğer ki GTA (Grand Theft Auto) oyununu oynamaktan keyif alıyorsanız, Vegas Gangsteri oynarken çok büyük zevk alacaksınız. Silah çeşitliliği ve araç çeşitliliği açısından gayet başarılı olan Vegas Gangsteri, aynı zamanda çok iyi grafiklere de sahip. Ekranın üzerindeki butonlar ile oynadığınız oyun, oynanış açısından da çok rahat. Hem bu kadar iyi grafiklere hem de bu kadar iyi oynanış sistemine sahip bir mobil oyun olması sebebiyle Vegas Gangsteri oyununu oynarken sanki bir el konsolunda oyun oynuyormuş gibi zevk alacaksınız.

Otobüs Simulator: Ultimate

Otobüs Simulator: Ultimate oyunu, adında anlaşılabileceği üzere otobüs sürme simülasyonu oyunudur. Eğer ki bilgisayarda Euro Truck Simulator 2 oyununu oynadıysanız ve beğendiyseniz bu oyunu beğenmeme şansınız yok, çünkü bu oyunu ETS 2’nin otobüs sürme temalı mobil versiyonu gibi düşünebilirsiniz. Boş zamanlarınızda hem eğlenmek hem de kafa dağıtmak amaçlı Otobüs Simulator: Ultimate oyununu oynayarak eğlenceli zaman geçirebilmeniz mümkün. Oyunda yolcuları belirli noktalara ulaştırarak gelir elde ediyorsunuz ve biriken paranız ise firmanıza yatırım yapabiliyorsunuz.

NBA 2K Mobile Basketball

Günümüzde, bilgisayar veya oyun konsollarında oyun oynayıp NBA 2K serisini duymamış olan kimse yoktur herhâlde. Zira son yıllarda tartışmasız olarak en iyi basketbol oyunu serisi. NBA 2K, bu başarısını mobil oyun sektöründe de sürdürebilmeyi başarmış. NBA 2K Mobile Basketball oyunu, üst düzey grafikleri ve oynanışı ile akıllı telefonunuzda oynayabileceğiniz en iyi basketbol oyunu.

Asphalt 9: Legends

Mobil platformda araba yarışı oyunu deyince Asphalt serisi kuşkusuz bu işin en iyisi. Yıllardır piyasaya sürdüğü başarılı oyunlar ile oyuncuların gönlünü fetheden Asphalt serisi, Asphalt 9: Legends oyunu ile tekrardan gönülleri fethetmeyi başardı. Çok başarılı grafikleri, oynanışı, aksiyonu ve en ince detaylarına kadar muazzam oluşturulmuş arabaları ile Asphalt 9, akıllı telefonunuzda çok büyük bir zevkle oynayacağınız en iyi araba yarışı oyunu.

YOLO

Azrail olsaydınız insanları hangi yollarla öldürebilirsiniz? Bu sorunun cevabını bulabileceğiniz mükemmel bir bulmaca oyunu. Bu oyunda Azrail sizsiniz ve göreviniz insanları öldürmek. İlginç konusu, güzel bulmacaları ile gayet sürükleyici bir oyun.

Hungry Shark Evolution

Hungry Shark Evolution oyunu, çok keyifli bir köpekbalığı simülasyonu oyunu. Bir köpekbalığını yönettiğiniz Hungry Shark oyununda derin suları keşfedecek ve tehlikeli sularda maceralara atılacaksınız. Bu süreçte insanları ve birçok balığı yiyerek karnınızı doyurmaya bakacaksınız. Heyecanlı ve çok keyifli olan bu oyunu mutlaka denemenizi öneririz.

En İyi Ücretsiz Mobil Oyunlar adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Oyun İnceleme adlı kategorimizden daha fazla oyun incelemelerine bakabilirsiniz.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al