1 dk. Serkan KÖSE 19.09.2021

League of Legends AFK Oyuncuları Cezalandıracak

Riot Games, League of Legends oyuncularının son zamanlarda şikayetçi olduğu en önemli sorunlardan birisini çözmek için önemli bir adım attı. Gelecek olan düzenlemelerle birlikte oyunda düzen bozan oyuncular sert bir şekilde cezalandırılacak. 

Riot Games üzerinde yayınlanan bir geliştirici bloguna göre AFK kalan oyuncular için yeni bir sistemin geliştirildiği belirtildi. Riot Games’in “Queue Lockout” ismindeki bu sistem, tüm MOBA oyun modlarında sürekli olarak AFK kalmayı tercih eden ve bu sayede diğer oyuncuların tuzunu bozan oyuncuların oyundan uzaklaştırılması amaçlanacak. Bu cezalandırmaların caydırıcı olması sağlanacakken böylece oyun daha keyifli hale getirilecek. 

League of Legends Oyununda AFK Kalanlar Nasıl Cezalandırılacak?

Bilindiği üzere Riot Games hali hazırda bilerek AFK kalan oyuncular için bir cezalandırma sistemi kullanıyordu. Bu cezalandırma sistemi ile birlikte oyuncuların ortalama 15 dakika boyunca oyuna erişimi engelleniyordu. Bu cezalandırma sisteminde değişikliğe gidecek olan Riot Games, bu oyuncular için artık daha uzun süreli gecikmeler uygulayacak. 

Yeni cezalara baktığımızda Tier 1’den Tier 3’e kadar olan oyuncular sadece maçlara girmeden önce 5 – 15 dakika arasında gecikmeler yaşayacakken, Tier 4’ten Tier 7’ye kadar olan kısımdaki oyuncular ise 1 ile 14 gün arasında oyuna giremeyecek. Bir oyuncu lockout cezasını çekse bile önlem olarak yeni maçlara girdiğinde birkaç defa yine 15 dakikalık bir gecikme yaşayacak.

Riot Games’in bu yeni sistemi ne zaman tüm oyuncular için sunacağı bilinmiyor olsa da ilerleyen günlerde bu özelliği birkaç bölgede test etmeye başlayacağı düşünülüyor. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al