3 dk. Esporlab 05.11.2020

League Of Legends FPS Arttırma

League Of Legends FPS arttırma işlemiyle bu oyundan oynanış konusunda daha iyi bir performans alabilmek her bakımdan mümkün olmaktadır. LOL genel anlamda tüm dünyadan oyun severlerin beğenerek oynadığı oldukça güzel stratejik öğelerin yer aldığı oyunlardan biridir.

Birçok tasarımı yapılan oyun için FPS ne kadar önemliyse LOL için de bu o kadar önemlidir. League Of Legends FPS arttırma işlemi genel olarak her oyun sever tarafından rahatlıkla yapılabilir. Ancak bunun için hangi adımların izlenmesi gerektiğinin iyi bir şekilde bilinmesi gerekir. Bu ayarlardan sonra oyun her bakımdan daha akıcı bir şekilde oynanabilir bir hale gelir. Bu arada lol rp satın al için bir önerimiz var. Sizler için kampanyalı!

LOL FPS Artırma İşlemleri

League Of Legends FPS arttırma işlemleri için kullanılan bilgisayar sistemlerine yönelik olarak belli başlı birtakım ayarlarına yapılmasına gereksinim olmaktadır. İlgili işlemleri eksiksiz olarak yerine getirmek maksimum kapasitede bir verimin alınabilmesi yönünde önem arz etmektedir.

  • Sistemde yer alan ekran kartları sürücülerinin güncellenmesi,
  • Güç seçenekleri üzerinde duruma uygun ayarlamaların yapılması,
  • Arka planda boşa çalışan uygulamaların kapatılması,
  • Windows 10 sisteminde oyun modu özelliğinin açılması,
  • Sistemdeki geçici dosyaların temizlenmesi,
  • Oyun için ayarlarda duruma göre bir düşürme işlemi yapmak,
  • Oyunun sistem üzerindeki hatalı dosyalarını onarmak,

League Of Legends oyununda gerekli şekilde hedeflenen FPS artışının sağlanması için bu işlemlerin duruma yönelik olarak uygun bir biçimde gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. İlgili sistemde bu ayarların eksiksiz şekilde yapılması neticesinde FPS açısından çok daha iyi bir performansın elde edilebildiği rahatlıkla görülebilir.

League Of Legends FPS Arttırma

League Of Legends FPS Arttırma

Ekran Kartı Sürücülerinin Güncellenmesi

Oyunların en iyi kapasitede oynanabilmesi için en önemli parçalardan biri ekran kartı sürücüleridir. Bu sürücülerin güncel olması her bakımdan oyunun FPS açısından gerekli şekilde bir kalite kazandırır. League Of Legends oyununda gerekli şekilde bir FPS artışı oluşturulması noktasında da ekran kartı sürücülerinin güncel olmasının önemi büyüktür.

Bu sürücülerde bir güncelleme yapmak aynı zaman farklı türden hataların da o aşamada giderilmesine yardımcı olur. Oyun performansı açısından önemli olan bu konuda sürücülerin güncellenmiş olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. GeForce Experience sisteminde uygulama içerisinden sürücüler sekmesi kısmına tıklanması ve buradan ekran kartı güncel durumuna bakılması gerekir. AMD sistemi içinse ilgili güncelleme için Radeon ayarları bölümüne giriş yapılması gerekmektedir.

Genel Bilgisayar Performansının Artırılması Ayarları

LOL oyunundan iyi şekilde bir performans alabilmek için bilgisayarın çalışma gücünü tam olarak bu oyuna yönlendirmek gerekir. Bunun için ise birtakım küçük ayarların yapılmasına ihtiyaç vardır. Bu noktada bilgisayarıma sağ tıklanarak buradan özellikler sekmesine giriş yapılmalıdır. Daha sonrasında gelişmiş, performans ve oradan ayarlar bölümüne girilmelidir. Ekrana gelen bölümden ‘’en iyi performans için ayarla’’ kısmı seçilmelidir. Devamında gelişmiş ve aşağıdakini en iyi performans için ayarla seçeneklerine tıklanmalıdır.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al