3 dk. Esporlab 24.02.2021

Minecraft Büyüler

Dünyanın en popüler oyunlarından bir tanesi olan Minecraft, içerisindeki büyülerle de oyun dünyasına farklı bir bakış açısı kazandırmıştır. Minecraft büyüler nasıl elde edilir ve nasıl aktifleştirilir sorusuna cevap aramadan önce bu büyülerin hangileri olduğuna dair bilgi edinmek gerekir. Minecraft oyununda yer alan büyüler çeşitli kategorilere ayrılarak oyunculara sunulmuştur.

Minecraft Kılıç Büyüler

Oyun içerisinde bulunan büyü çeşitlerinden bir tanesi olarak kılıç büyüsü yapılabilir. Kılıç büyülerinin içerisinde yer alan büyü çeşitleri;

-Bane of Arthropods 5

-Smite 5

-Sharpness 5

-Fire Aspect 2

-Knockback 2

-Looting 3

-Sweeping Edge 3 şeklinde sıralanabilir. Bane of Arthropods 5 büyüsünde, büyü kılıca bastırıldığı zaman örümcekler tek seferde ölür. Smite 5 büyüsü zombilere ve iskeletlere fazladan hasar verilmesine yardımcı olur. Sharpness 5 büyüsü oyuncular da dahil olmak üzere tüm düşmanlara verilen hasarı arttırır. Fire Aspect 2 büyüsü, hedefin vurulması durumunda direk ateşe verir. Knockback 2 büyüsü vurulan oyuncuyu ya da yaratığı geri püskürtür. Looting 3 büyüsüne kılıç basıldığı zaman ve bir yaratık öldürüldüğünde, daha fazla eşya düşer.

Minecraft Zırh Büyüler

Minecraft oyununda kullanılabilecek büyü çeşitlerinden bir tanesi olan zırh büyüleri, oyuncunun darbe almasını engellemek adına üretilmiştir. Zırh büyülerinden bir tanesi olan Blast Protection 4, oyuncuyu her türlü patlamadan korur. Fire Protection 4 büyüsü ise, oyuncuya atılan lav ya da ateşlerin daha az hasar vermesini sağlar. Projectile Protection 4 büyüsü oyuncuyu oklardan ve diğer silahlardan koruyan büyüdür. Thorns 3 büyüsü oyuncunun zırhında olduğu zaman, hasar vermeye çalışan kişi ya da yaratık hasar alır.

Minecraft Yay Büyüler

Oyunun ana gereçlerinden bir tanesi olan yayın üzerine yapılan büyülerdir. Minecraft içerisinde kullanılabilecek yay büyülerinden bir tanesi Flame büyüsüdür. Oyuncunun alevli ok atmasını sağlar. Infinity adı verilen yay büyüsü oyuncuya sonsuz ok atma imkanı sunar. Power 5 yay büyüsü, okun karşı oyuncuda ya da canavarda verdiği hasarı daha yüksek bir boyuta çıkarır. Punch 2 büyüsü kılıç büyüsünde yer alan Knockbak büyüsü ile benzerlik gösterir. Bu büyü okun karşı tarafa geri tepmesine yardımcı olur.

Minecraft Mızrak Büyüler

Oyundaki silahlardan bir tanesi olan mızrak üzerinde yapılan büyülerdir. Channeling adı verilen büyü, oyuncuyu aynı zamanda hem Poseidon hem de Zeus yapabilme özelliğine sahiptir. Riptide 3 adı verilen mızrak büyüsünü kullanabilmek için oyuncunun su içerisinde olması gerekir. Fırlatıldığı takdirde suyu yarar ve oyuncuyu ileri noktaya götürür. Impaling 5 büyüsü denizde yer alan düşman yaratıklara fazladan hasar verir. Loyalty 3 büyüsü oyuncunun attığı mızrağın kendisine geri dönmesine yarar. En çok kullanılan büyülerden bir tanesidir. Minecraft birçok büyünün yer aldığı bir oyun olarak, dünyanın en popüler oyunları arasında yer alır.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

“Minecraft Büyüler” için 2 yanıt

  1. Muhammmed dedi ki:

    E-spor olmak istiyorum

  2. Müq Ya dedi ki:

    Müq Yorum Sagol AHmet AbiciğimAM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al