3 dk. Esporlab 15.01.2021

Minecraft Fps Arttırma

Oyun dünyasının en sevilen oyunlarından biri olan Minecraft fps arttırma oyununda oyun severler istedikleri şekilde bir dünya ve ortam inşa etme olanaklarına sahip oluyorlar. Çeşitli türdeki rakiplerle mücadele ederek, yeri geldiğinde kazma işlemleri yaparak oyunda avantajlı birçok şey elde edilebiliyor.

Minecraft oyununu en performanslı şekilde oynayabilmek için daima iyi bir FPS elde edilmesi gerekiyor. Çünkü ancak bu sayede oyunu daha kesintisiz ve canlı bir biçimde oynamak olanaklı hale geliyor. Minecraft FPS arttırma işlemiyle düşük FPS sorunu yaşayan oyun severler bu duruma bir çözüm bulabilme şansını elde edebiliyorlar.

[affiliate_news id=”2823″]

Minecraft FPS Arttırma Yöntemleri

Minecraft FPS arttırma yöntemleri arasında oldukça farklı türden çeşitlilikler bulunuyor. FPS konusunda tam anlamıyla beklenene uygun şekilde bir verim alabilmek için her türde yöntemi denemek ve bunlardan faydalanmak gerekiyor.

  • OptiFine modunun yüklenmesi,
  • Ram miktarının düzenlenmesi,
  • Ekran kartının güncellenmesi,
  • Arka planda çalışan uygulamaların kapatılması,
  • Çeşitli doku paketlerinin kullanılması,

Oyun severler Minecraft oyununda memnun edici şekilde bir FPS artışı sağlamak için bu adımları takip ederek duruma göre ilgili işlemleri yapabilirler. Her bir seçenek daima oyunda fark edilir bir şekilde FPS artışı sağlayabilmektedir.

OptiFine Modu

Birçok Minecraft oyuncusunun en etkin şekilde kullandığı bu mod, oyundaki donmaların azaltılmasına katkı sağladığı gibi FPS konusunda da harika bir artış meydana getirebiliyor. Uygun sürümüne erişilerek bu modun kurulumu yapıldıktan sonra oyunla entegrasyonu sağlanabiliyor. Bu mod aktif hale geldikten sonra oyundaki FPS değerlerine yönelik birtakım iyileştirme ve düzenlemeler yapıyor.

Ram Ayarları

Minecraft oyununda ram ayarları konusunda ram miktarının düzenlenmesi de iyi bir FPS elde edilmesi açısında önemli olmaktadır. Minecraft oyunun FPS verimliliği kullanılan bilgisayarlara göre bir değişiklik gösterebilmektedir. Bu bakımdan ram ayarlarını daima kullanılan sisteme göre yapmak gerekmektedir.

Minecraft oyununda başlatıcı, başlatma seçenekleri ve ardından oyun hangi sürüm ise ona tıklama yapılmalıdır. Daha sonra JVM Arguments aktif hale getirilmelidir. -Xmx1G yazan değerleri, -Xmx512M değerleriyle değiştirmek ram ayarlarının yapılmasını sağlar. Alternatif bir değer olarak -Xmx2G değeri de bu noktada denenebilir.

Ekran Kartının Güncellenmesi

Minecraft oyununda FPS artışı sağlamak için en önemli unsurlardan biri de sistemdeki ekran kartının güncellemesini yapmaktır. Bilgisayarda kullanılan ekran kartının yapısına uygun olarak daima bunun güncel olduğundan bu noktada emin olunması gerekir.

Doku Paketlerinin Kullanılması

FPS artışı konusunda doku paketlerinin kullanılması da en güzel alternatif seçeneklerden biridir. Doku paketleri arasında birbirinden farklı seçenekler bulunmaktadır. Bunlardan tercihe göre biri seçildikten sonra bilgisayar indirilmeli ve ardından Minecraft açık kaynak paketleri kısmına bu eklenmelidir. Bu işlemle birlikte FPS konusunda daha iyi bir verimlilik elde edilir.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

“Minecraft Fps Arttırma” için 2 cevap

  1. Netcen dedi ki:

    Peki hangi doku paketini indiricez

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.