2 dk. Esporlab 02.12.2020

Minecraft Kapı Yapımı

 Minecraft kapı yapımı yazımız sizlerle. Günümüz popüler oyunlarından olan ve özellikle de bilgisayarlar aracılığıyla sıklıkla oynanan Minecraft, birçok içeriğe ve malzemeye ev sahipliği yapan bir oyundur. Açık dünya oyunlarının en iyisi olarak kabul edilen Minecraft, aldığı güncellemeler ile de sıklıkla yenilenmekte ve yeni ögeler sunmaktadır. Bu da oyunun kalitesini ve verdiği keyfi artırmakla beraber, daha eğlenceli hale getirmektedir.

Oyuna birçok yeni öge eklenmekle beraber, oyunda temel olarak bulunan birçok öge vardır. Bu ögelerin başını ise tahta bloklardan yapılan ögeler çekmektedir. Bunlar arasında en çok kullanılan ise, kapı ögesidir. Kolay olan Minecraft kapı yapımı işlemi, birkaç malzeme dahilinde hızlıca gerçekleştirilebilmektedir.

Minecraft Kapı Yapımında Kullanılacak Malzemeler

Sadece birkaç temel malzeme ile yapabileceğiniz kapı ögesi, sizi oyundaki birçok kötü niyetli karakterden ve diğer etkenlerden koruyacak, beraberinde yapılara girip çıkabilmenize de olanak tanıyacaktır. Demir kapıya nazaran biraz daha dayanıksız olan tahta kapımı, genellikle daha kolay ve maliyetsiz olduğu için kullanılmaktadır.

Yapımında gereken malzemeler ise sadece odundur. Evet, odun aracılığıyla kapı yapımında gerekli olan bloklar elde edilebilmektedir. Odunu, çalışma masasına koyarak elde edeceğiniz tahta bloklar, kapının yapımı için yeterli olacaktır. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey, bir ağacı kesmek ve çalışma masasına koyarak tahta bloklar elde etmek.

Minecraft Kapı Yapımı

Minecraft Kapı Yapımı

Minecraft Kapı Yapımı

Kestiğiniz ağacı, çalışma masasının üzerine koyarak 4 adet tahta blok elde edebilirsiniz. Fakat kapı yapımı için toplamda 6 adet tahta blok gerekmektedir. Bu yüzden fazlaca ağaç kesmeniz ve fazladan blok elde etmeniz gerekir.

Elde ettiğiniz tahta blokları ise, gene çalışma masasında düzgün şekilde sıralamanız gerekecek. Sıralama ise sağ sütunun tamamı boş kalacak ve diğer sütunların tamamı dolacak şekilde olmalıdır. İlk iki sütunu tahta bloklar ile doldurduktan sonra, kapıyı elde edeceksiniz.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

“Minecraft Kapı Yapımı” için bir cevap

  1. kerem dedi ki:

    yaptım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al