5 dk. Serkan KÖSE 22.06.2022

Naruto İçerikleri Fortnite’a Geliyor

Naruto’nun arkadaşları ve düşmanları 24 Haziran Türkiye saati ile 03:00’te Fortnite içerik mağazasına ekleniyor. İşte detaylar:

Naruto arkadaşlarına çok değer veriyor ve onlar için her şeyi yapar. Naruto’nun arkadaşları (ve düşmanları da) adada 7. Takım’a katılmak için 24 Haziran TSİ 03.00’te içerik mağazasına geliyor.  O zamana kadar sabredemem mi diyorsunuz? O zaman Naruto temalı kozmetik ödülleri hemen kapma şansı için Nindo Topluluk Savaşları’nın dönüşüne bir göz atın.  Naruto dünyasında yeniyseniz işte oyuna dalmadan önce bilmeniz gerekenler.

ITACHİ UCHİHA

“O Şaringan’la ne kadar uzağı görebiliyorsun?”

Itachi Uchiha, çocukken gerçek bir dâhiydi ve yalnızca 11 yaşındayken Konoha Suikast ve Taktik Özel Birlikleri yani ANBU’ya katılarak birliğe katılan en genç şinobi oldu.

Itachi, Mangekyō Şaringan’ının gücüyle ufacık bir parmak hareketiyle birini Genjutsu’ya sokarak bir illüzyonun içerisine hapsedebilir. Bu yeteneği ve dehasıyla birlikte çok korkutucu bir düşmandı.
Tüm Uchiha klanını (küçük erkek kardeşi Sasuke hariç) ortadan kaldırdıktan sonra Itachi, suç örgütü Akatsuki’ye katıldı.

Naruto Shippuden’in büyük bir bölümünde Sasuke tek bir amacın peşindeydi. Abisini alt ederek klanının intikamını alacak kadar güçlenmek.

GAARA

“Fakat Konoha’dan bir şinobi beni durdurdu. Benim için, düşmanı için gözyaşı döktü! Birbirimizi yaralamamıza rağmen beni dostu olarak gördü! Hayatımı kurtardı! Düşmandık… ama ikimiz de Jinchuriki’ydik…”

Saklı Kum Köyü’nden Gaara, tek kuyruklu canavar Shukaku’nun Jinchuriki’si olmasıyla tanınıyor. Saklı Kum Köyü’nden bu şinobi, içinde kuyruklu canavar olduğu için hep dışlanarak büyüdü. Yalnızlık ve hor görülme dolu bir çocukluktan sonra Gaara, şiddet ve intikamla yanıp tutuşan biri oldu. Ta ki Naruto Uzumaki’yle tanışana dek.  Naruto’yla düşmanlıktan harika bir arkadaşlığa evrilen bu ilişkisi sayesinde Gaara, hayatta yeni bir anlam buldu ve böylece sonunda Gizli Kum Köyü’nün beşinci Kazekage’si oldu.

OROCHİMARU

“GERÇEK GÜÇ, İNSANIN RUHUNDA YANIP TUTUŞAN ARZUDAN GELİR. BU ARZUNUN ATEŞİ BÜYÜYEREK KOCAMAN BİR YANGINA DÖNÜŞÜR VE HAYAL BİLE EDİLEMEYECEK BİR YOĞUNLUKLA YANMAYA BAŞLAR.”

Bir zamanlar Efsanevi Üçlü’den biri olan eski Konoha şinobisi Orochimaru, köyden ayrılarak Gizli Ses Köyü’nü kurdu.

Orochimaru’nun tüm jutsuları öğrenmek gibi bir arzusu vardı ve bunu yapmak adına yeterince yaşayabilmek için kendi üzerinde birçok gizli jutsu kullandığı gibi kendi takipçileri ve düşmanları üzerinde de birçok deney yapardı.  Yılana benzeyen görünüşüyle ve deri değiştirme veya Ryūchi Mağarası’ndan gelen Manda adlı dev bir yılanı çağırmak gibi yılan yetenekleri kullanmasıyla tanınırdı.

HİNATA

“Evet, hata yapıyorsun. Ama bu hatalarından ders alıp onlarla yüzleşme gücünü buluyorsun. İşte asıl bu yüzden senin gerçekten güçlü olduğunu düşünüyorum!”

Hinata, Byakugan adında çok özel bir göz yeteneğine sahip olan Hyuga klanının bir şinobisi. Hinata, Naruto’yu uzaktan izlemiş ve sevmiş utangaç bir şinobi. Naruto sayesinde kendi gücünün de farkına vardı. Aralarındaki bağ gittikçe güçlendi. Sonunda Naruto ve Hinata evlendi. Boruto ve Himawari adında iki çocukları oldu.

24 Haziran TSİ 03.00’te koşarak geliyorlar:

RAKİPLER KIYAFETLERİ

 • Itachi Uchiha: “En güçlü rakiplerin bile bir zayıflığı vardır.”(Anbu alternatif tarzıyla birlikte.)
 • Gaara “Sizler ne zaman kendinizden vazgeçtiniz?” (Beşinci Kazekage alternatif tarzıyla birlikte.)
 • Orochimaru: “Bir şeyin gerçek değeri, yalnızca onu kaybettikten sonra anlaşılır.” (Konoha Zamanları alternatif tarzıyla birlikte.)
 • Hinata Hyuga: “Çünkü asla sözünden dönmemek benim de ninja yolum!” (Hinata Uzumaki ve Byakugan’lı alternatif tarzlarıyla birlikte.)

RAKİPLER SIRT SÜSLERİ

 • Hinata’nın Çantası: Kim bilir içinde ne gibi Hyuga gizemleri var?
 • Kum Kabağı: Çakra dolu kumları taşımak için ideal.
 • Anbu Maskesi: Onuru simgeler. (Tenzo, Kakashi, Itachi ve Anbu alternatif tarzlarıyla birlikte.)

RAKİPLER KAZMALARI, PLANÖRLERİ VE İFADELERİ

 • Minato’nun Kunaisi Kazması: Genellikle Uçan Yıldırım Jutsusu ile birlikte kullanılır.
 • Kusanagi Kılıcı (Orochimaru) Kazması: Bir yılanın ağzından çıktı.
 • Gaara’nın Kum Bulutu Planörü: Çöl Kumu Havalandırma Jutsusu ile oluşturuldu. (Kum Bulutu’na yalnızca Gaara binebilir.)
 • Manda Planörü: Orochimaru’nun çağırılmaktan pek keyif almayan yaratığı. Bu eşyayı satın almak yerine Nindo Görevleri’nden kazanabilirsiniz. Kayıt için: fn.gg/thenindo
 • Rasenshuriken İfadesi: Çakrayı hızlı ve yoğun bir şekilde toplayarak döndür.
 • Saklı Gölge Yılan Elleri İfadesi: Orochimaru’nun sevdiği jutsulardan biri.

Oyuncular bu eşyaları paketler halinde de alabilecek!

Itachi ve Orochimaru Paketi, Itachi Uchiha kıyafeti, Anbu Maskesi, Orochimaru kıyafeti ve Adadaki Ninjalar yükleme ekranını içeriyor!

Adadaki Ninjalar Yükleme Ekranı “Savaş Otobüsü’nden atlama jutsunu geliştir.”

Çizim: Studio Pierrot

Gaara ve Hinata Paketi, Gaara kıyafeti, Kum Kabağı sırt süsü, Gaara’nın Kum Bulutu planörü, Hinata Hyuga kıyafeti, Hinata’nın Çantası sırt süsü ve Şinobi Dizilimi yükleme ekranını içeriyor!

Şinobi Dizilimi Yükleme Ekranı. “Her an her şeye hazır.”

Çizim: Studio Pierrot

Ninja Ekipmanı Paketi, Rasenshuriken ifadesi, Manda planörü, Minato’nun Kunaisi kazması, Kusanagi Kılıcı (Orochimaru) kazması ve Akatsuki kaplamasını içeriyor.

KONOHA’YI ZİYARET EDİN

24 Haziran TSİ 03.00’ten 8 Temmuz TSİ 03.00’e kadar Konoha‘nın kapıları açılacak ve ziyarete davetli olacaksınız!

Hokage KonutuIchiraku (Konoha’nın en iyi ramencisi!) ve Hastane gibi yerleri ziyaret edin!

Naruto, Sasuke, Sakura ve Kakashi’den görevleri tamamlayıp TP kazanarak Son Vadi, Chunin Sınavları Arenası ve hatta Naruto’nun bilinçaltında Kurama’nın (dokuz kuyruklu tilki) bulunduğu yer gibi yeni yerler açın.

Konoha Macerası haritasına girmek için Keşif sekmesindeki “Konoha Macerası” karesini seçin veya şu kodu kullanarak giriş yapın: 0610-6440-1958

NİNDO TOPLULUK GÖREVLERİ GERİ DÖNÜYOR!

Nindo Topluluk Görevleri geri dönerek bugünden 21 Haziran TSİ 11.00’e kadar mevcut olacak! Itachi, Gaara, Orochimaru ve Hinata’nın görevlerini Fortnite Battle Royale veya Fortnite Sıfır İnşa’da tamamlayıp onların yolunu açarak emojiler kazanacak ve sonunda Akatsuki kaplaması ve Manda planörünü açabileceksiniz!

*Akatsuki oyun içi kozmetik kaplaması ve Manda oyun içi kozmetik planörü, ilerleyen tarihlerde içerik mağazasından da alınabilecek.

thenindo.fortnite.com adresinden kaydolabilir ve blog yazımızda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al