3 dk. Esporlab 10.10.2020

Pubg Mobil Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Pubg Mobil Bilgisayarda Nasıl Oynanır? Pubg mobil oyununu bilgisayarda oynayabilmeniz için çok üst düzey bir bilgisayar sistemine ihtiyacınız yok. Basit bir bilgisayar yeterli olacaktır. Fakat unutulmamalıdır ki donma problemlerinin olduğu bir bilgisayarda FPS alımı yetersiz olacaktır. Cihaz ısınacaktır, ve kare hızınız kötüleşecektir. Kalitesi düşük bir bilgisayar ile oyun oynayabilmeniz de mümkün değildir. Bu tüm oyunlar için geçerlidir. Bilgisayarda normal bildiğimiz klavye sistemi kullanılır, mause ile ekran yön değiştirme işlemi yapılır. Ateş edilmesi de yine mause ile yapılır. Klavye ile hareketler kontrol edilir.

Pubg Mobil Nasıl İndirilir?

Pubg mobil bilgisayara nasıl indirilir? Nasıl oynanır? Oyunu bilgisayarınıza direk olarak indirmeniz mümkün değildir. Adından da anlaşıldığı gibi oyun bir cep telefonu aracılığı ile oynanır. Belki direk olarak olmasa da bazı programlar ile oyun bilgisayarda da oynanabilmektedir.

Pubg mobil oyununun bilgisayarda oynanabilmesi için gameloop adı verilen oyun sistemi bilgisayara kuruluyor. Bu sistemi kurmak için öncelikle tencent games resmi sitesine girerek gameloop indirmeniz gerekiyor. Gameloop oyun oynatıcı bir sistemdir. Gameloop oyun oynatıcı sistemini indirdikten sonra gameloop içerisinden Pubg mobil uygulamasını bilgisayarınıza kurulumunu yapa biliyorsunuz. Bu kısımdan sonra rahatlıkla oyunu kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Pubg Mobil Nasıl Oynanır?

Pubg Mobil Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Pubg Mobil İçin Gerekli Sistem

Pubg mobil için bilgisayarınızda windows sistemi olarak 7, 8, 8.1 ve windows 10 sistemleri yeterli oluyor. İşlemci olarak ise intel Dual-core, AMD – 1.8 GHz yeterli oluyor. NVIDIA GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeon HD2600/3600. Ekran kartları da yeterli geliyor. En az RAM miktarı ise 3GB yeterli oluyor. Bilgisayarda 2GB boş alan olması yeterli oluyor bunlar Pubg mobil için yeterli donanımlardır. Görüldüğü üzere çok üst düzey sistemlere gerek duyulmuyor.

Oyun İçi FPS Ve Ping

Oyun içinde FPS kısmı oyunda görüntü kare hızıdır. Bunun önemi şudur, örneğin rakip oyuncu ile karşı karşıya geldiniz, rakip oyuncuyu anlık olarak görmek ve hareketlerini takip etmek için iyi bir kare hızına yani FPS sistemine sahip olmalısınız. Bu sistemin iyi olması size iyi bir oyun deneyimi yaşatacaktır. Aynı zamanda cihazınızı fazla ısındıracaktır. Eğer bilgisayarınızda bu konuda problem yoksa bir diğer önemli faktör ise pingdir eğer ping yazısı çok yüksek ise oyunda ışınlanmalar meydana gelir. Buda size kötü bir oyun deneyimi yaşatır. Pinginizin ideal olması için 64 -70 arası olmalıdır. Bu aralıklar Pubg mobil içerisinde rahat bir oyun deneyimi sağlar.

FPS Ve Ping İçin Çözüm Önerileri

Kimse donarak oyun oynamak istemez, bu durum oyun zevkinizi elinizden alacaktır. Bu sebep ile ping ve FPS’imizi oyun içinde en ideal hale getirmeliyiz. Bu konuda çözüm önerileri şunlar.

  • NVIDIA ayaklarınızı düşük kalite yüksek performansa getirin.
  • Cihazınızı serin tutun
  • İnternet bağlantınızı mümkün olduğunca hızlandırın
  • Görüntü kalitenizi düşürün

Bu etkenler size iyi bir Pubg mobil deneyimi yaşatacaktır. Mutlaka bu konularda gerekenleri yapın. Zaten bilgisayarınız üst düzey bir bilgisayar ise bunlara gerek kalmayacaktır.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al