1 dk. Burak KÖSE 29.06.2021

PUBG Mobile’da Yaz Temizliği Başladı

Mobil cihazlarda en çok oynanan oyunlar arasında yer alan PUBG Mobile, oyunculara daha iyi bir oyun deneyimi sunabilmek adına yaz temizliğinin başladığını açıkladı. Bu kapsamda 3.8 milyon hesap PUBG Mobile’dan banlandı.

Battle Royale denilince akla gelen ilk oyun olan PUBG’nin mobil oyun sürümü olan PUBG Mobile’ın uluslararası ve Türkiye resmi hesapları üzerinden yapılan paylaşıma göre son bir haftada oyunda büyük bir temizliğin yapıldığı paylaşıldı.

PUBG Mobile’da 3.8 Milyon Hesap Banlandı

Twitter üzerinden yapılan açıklamaya bu temizlik esnasında 3 milyon 884 bin 690 hesabın engellendiği dile getirildi. Bu engellemenin detayları hakkında da açıklama yapan PUBG Mobile, engellemelerin %76’sı karakter modelinin değiştirilmesi nedeniyle gerçekleşirken, %5’i hız hilesi, %5’i X-Ray hilesi ve %4’ü alan hasarının değiştirilmesi hilesi nedeniyle yapıldığını açıkladı.

Yayımlanan raporda ayrıca yasaklanan 3.8 milyon hesabın arasında en fazla %27’lik bir oran ile Taç rütbesindeki oyuncular yasaklandı. Taç rütbesini %25 ile Elmas, %14 ile As ve %13’lük bir oran ile Platin rütbesindeki oyuncular olduğu belirtildi.

Temizliğin ardından açıklama yapan PUBG Mobile, yasaklamaların devam edeceğinin sinyallerini verdi. PUBG Mobile açıklamasında “Tüm oyuncularımız için adil bir oyun deneyimi sunmaya çalışırken, sizler de oyun içi raporlama ile hilecilerle mücadeleye destek olun!” denildi.

Burak KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com