3 dk. Serkan KÖSE 06.04.2021

League of Legends Ping Düşürme Taktikleri!

League of Legends ping düşürme taktikleri. League of Legends ping değeri düşürme nasıl yapılır? League of Legends ping düşürme için yapılması gerekenler.

Oyuncuların en çok sevdiği oyunlardan birisi olan League of Legends oyununu kazanmak için oyuncuların pek çok konuda en iyisi olması gerekiyor. Tüm çevrim içi oynanan oyunlarda oyuncuların rekabet etmeleri için düşük ping değerlerine sahip olmaları gerekiyor. Yüksek ping değerlerine sahip olan oyuncular anlık karar verdikleri durumda bunu oyuna aktarmaları çok daha uzun vakit alıyor. Bu sebeple oyuncular oyun içerisinde bazı can sıkıcı durumlarla karşılaşabiliyor.

Oyuncuların oyunda yaşayacakları ani ping değeri yükselmeleri oyuncuları savaşlarda çileden çıkartabiliyor. Özellikle League of Legends oyununda ucu ucuna kazanılan pek çok savaş olduğu için bu ping değerleri oyuncuların savaşları kaybetmelerini ve dolayısıyla da oyunu kaybetmelerine neden oluyor. Bu yazımızda ise oyuncuların League of Legends oyununda yüksek olan ping değerlerini nasıl düşürebileceklerini aktaracağız.

league-of-legends-ping-dusurme-taktikleri

League of Legends Ping Düşürme Taktikleri

League of Legends oyununun varsayılan ayarlarında oyuncuların ping değerleri oyun içinde görülemiyor ancak oyuncular bunu çok kolay bir şekilde görünebilir yapabiliyor. Oyuncuların League of Legends oyunu içerisinde ping değerlerini görebilmeleri için oyuna girdiklerinde Ayarlar sekmesini açıp buradan Görüntü kısmına giderek bu bölümden “FPS’i Göster” seçeneğine tıklamaları gerekiyor. Oyuncular bu adımları izlediklerinde hem oyun içinde FPS değerlerini görebiliyor hem de ping değerlerini bu bilgi kutusu içerisinden görme fırsatı yakalıyor. Bu ayarı bulamayan oyuncular ise “CTRL + F” kısayolunu kullanarak yukarıda aktardığımız FPS ve ping değerlerini görebilir.

league-of-legends-ping-dusurme-taktikleri

Yüksek Ping Nasıl Düşürülür?

  • Diğer pek çok online oyunda olduğu gibi, League of Legends oyununda da yüksek ping değeri almanızı sağlayan en büyük sebeplerden birisi internetiniz olabilir. Bu nedenle modeminizi yeniden başlatabilir ve oyuna tekrardan girip yapabilirsiniz. İnternet bağlantınızı kablolu olarak kurarak daha düşük bir ping değeri elde edebilirsiniz.
  • Yüksek ping değerinizin bir diğer sebebi ise güncel olmayan bilgisayar sürücüleriniz ve yüklenmemiş güncellemeleriniz olabilir. Bu nedenle son güncellemelerin sisteminizde yüklü olduğundan emin olun.
  • Oyun dışında arka planınızda çalışan ve internet kullanan uygulamaları ya da internet tarayıcılarını kapatın. Ayrıca bir güvenlik programı kullanıyorsanız bu uygulamayı kapatabilirsiniz. Zira bu tür uygulamalar arka planda sürekli çalıştıkları için güncelleme yapabilir ve bu da internet hızınızı düşürebilir.
  • Oyunun yapımcısı olan Riot Games’in Hextech Onarım Aygıtı’nı bilgisayarınıza indirerek bu sorunları çözmeyi deneyebilirsiniz. Uygulamayı bu linke tıklayarak indirmeniz mümkün.
  • VPN uygulaması kullanmadığınızdan emin olun. Eğer ki kullanıyorsanız uygulamayı kapatın ve oyunda kendinize en yakın sunucuyu seçin. Ülkemizde yurt dışı internet çıkışlarında sorun yaşanabileeği için yurt dışı sunucularda ping değerleriniz çok yüksek olabilir.

Yine de ping değerleriniz düşmezse internet servis sağlayıcınız ya da Riot Games ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al