2 dk. Burak KÖSE 08.07.2021

PUBG Mobile Keskin Nişancı Tüfeği Ustası Olmak

Sevilen PUBG Mobile oyununda oyuncuların galibiyete ulaşmaları için keskin nişancı tüfeğinde ustalaşmaları büyük önem arz etmektedir. Bu yazımızda ise PUBG Mobile oyununda nasıl keskin nişancı tüfeği ustası olunur sorusuna cevap aradık. 

PUBG Mobile oyununda yer alan 3. Seviye zırh ve kasklar oyuncuları rakiplerinin mermilerinden koruyan en etkili savunma ekipmanlarından birisidir. Hemen hemen her silahın etkisini azaltan bu ekipmanlar ne yazık ki keskin nişancı tüfeklerine karşı etkisizdir. 

Gerçekçiliği ile oyuncuların beğenisini kazanan PUBG Mobile oyununda oyuncuların oyun içi becerilerini geliştirmeleri için pek çok yolu bulunuyor. Genel olarak oyuncular önemli ve hassas ayrıntıları bilmeyerek oyuna dalıyor ve kısa süre içerisinde ölüp galibiyete ulaşamıyor. Bu durumdan etkilenmek istemeyen oyuncular için yeni rehberler hazırlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda ise PUBG Mobile oyununda keskin nişancı tüfeği ustası olmanın yollarını derledik.

PUBG Mobile Oyununda Keskin Nişancı Tüfeği Ustası Olmak

Crosshair Ayarları 

Bir FPS oyununda olmazsa olmazlardan birisi de oyuncuların nişangah yani Crosshair ayarlarını en iyi bir şekilde ayarlaması. Her oyuncunun oyun deneyimi farklı olduğu için oyuncuların kendi Crosshair’larını bulması biraz vakit alabilir. Eğer ki oyunda ayarladığınız crosshairlar iyi olursa oyundaki rakiplerinizi öldürme ihtimaliniz de bir hayli yüksek olur. Oyuncuların yapması gereken şeylerden birisi de crosshair boyutunu ve renklerinin oynadığı haritaya uygun olması. Bilindiği üzere bazı bitki örtülerinin rengi bu crosshair rengi örtüştüğünden oyuncular kendi crosslarını göremeyecek tamamen kör bir atış yapabiliyor. Bu nedenle oyuncuların renk seçimleri bir hayli önemli. Oyuncular kendi crosshairlarını antrenman sahasında geliştirebilir. 

Cephe Alma Ve Korunma

PUBG Mobile oyununda en iyi keskin nişancı tüfeği kullanan oyuncu olmak istiyorsanız, oyunda cephe alma ve korunma konusunda rakiplerinizin önünde yer almalısınız. Diğer oyuncuların uğrak noktalarını analiz edip o noktaları gören ve çok az kişinin bileceği bir noktada saklanabilir ve kendi oyuncu avınızı başlatabilirsiniz. 

Her Zaman Kafaya Nişan Alın

PUBG Mobile oyununda galibiyete gitmenin en önemli yolu oyuncuların kafaya nişan almasıdır. Bu durum çoğu kaskı devre dışı bırakacaktır. Oyunda 3. Seviye bir zırha öldürücü derecede etki edebilecek tek silah keskin nişancı tüfekleridir. PUBG Mobile oyununda oyunculara hasar verebilecek keskin nişancı tüfeklerinin hasar miktarları şöyledir. 

AWM : 132

M24 : 82

Kar98k : 72

Son Olarak Hassasiyetinizi Ayarlayın

Oyun içinde oyuncuların kendi hassasiyetlerini ayarlamaları her zaman rakiplerinden birkaç adım önde olmalarını sağlayacaktır. Bu ayarlamalar yapıldığında oyuncular rakiplerinden çok daha önce keskin nişancı tüfeği ile atış yapma imkanına sahip olabilecek. 

Burak KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com