1 dk. Burak KÖSE 06.07.2021

PUBG Mobile’da Kırmızı Bölgede Hayatta Kalma

Popüler battle royale oyunu olan PUBG Mobile’da kırmızı bölgede hayatta kalma yolları oyuncular tarafından merak ediliyor. İşte PUBG Mobile’da kırmızı bölgede hayatta kalmanın yolları. 

Bilindiği üzere PUBG Mobile oyununda kırmızı bölge, maçlarda rastgele görünen ve oyuncuları eleme riski altına alan bir alan olarak karşımıza çıkıyor. Bu özellik PUBG Mobile’ı diğer battle royale oyunlarından ayıran özelliklerden birisi olarak yer alıyor. 

PUBG Mobile Kırmızı Bölge Nedir?

PUBG Mobile oyununda kırmızı bölge, herhangi bir zamanda rastgele görünen bir bölge. Bu alanın haritada belirmesinin ardından işaretli alan ağır bir bombardıman altına alınıyor ve oyunculara ciddi bir hasar veriyor. Bu nedenle oyuncuların kırmızı bölgeden kaçınmaları, hayatta kalmaları için büyük önem taşıyor. 

PUBG Mobile’da Kırmızı Bölgeden Kurtulma 

PUBG Mobile’da kırmızı bölge içerisindeyseniz diğer oyunculara göre daha dikkatli davranmanız gerekiyor. İşte bu yollar.

1- Yapılara Ve Binalara Sığının

Oyuncular herhangi bir aracı olmayan kırmızı bir bölgede bulunuyorsa, bir binanın ya da bir başka yapının içerisine bu bombardımanın geçmesini beklemeli. Oyunda kırmızı bölge geçinceye kadar oyuncuların çatılarda dolanmaması gerekiyor. 

2- Bölgeden Kaçın 

Oyuncular eğer sığınacakları bir bina ya da yapı bulamamaları durumunda bölgeden hızla uzaklaşma yoluna gidebilir. Kırmızı bölgeden kaçınırken oyuncuların diğer oyunculara da av olmamaları için dikkatli davranmaları gerekiyor. 

3- Takım Arkadaşlarınızla Mesafenizi Koruyun

Oyuncuların kırmızı bölgeden en az hasarla çıkmalarının bir diğer yolu da takım arkadaşları ile aralarındaki mesafeyi korumaları. Eğer ki bu süre zarfında takım arkadaşınızdan birisi düşmesi durumunda onu hayatta tutmak için arkadaşınızın yardımına koşabilirsiniz. 

Burak KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com