4 dk. Serkan KÖSE 11.07.2021

Yeni League of Legends Şampiyon Akshan Özellikleri

Riot Games’in sevilen oyunu olan League of Legends oyununa yeni şampiyonlar eklenmeye devam ediyor. Oyuna şimdi de Akshan isimli yeni şampiyon eklendi. 

Riot Games yeni League of Legends şampiyonu olan Akshan’ı tanıttı. Işık Muhafızları’nın bir üyesi olan Akshan hakkında bilinmesi gereken her şeyi bu rehberde topladık. 

League of Legends oyununun yeni kamçılı şampiyonu Akshan, Viego’ya karşı yürütülen savaşta Işık Muhafızı olmaya geliyor. Sezon 11’de League of Legends’in büyük kötü kralı olan Viego tarafından tetiklenen bir Runeterra kıyamet günü etkinliği olan Afet’e odaklandı. Mahvolmuş Kral, ani bir şekilde ölen darısı Isolde’yi geri getirmek için karanlığı tüm ülkeye yayıyor ve güçlü Kara Sis büyüsü ile Demecia ve Zaun gibi bölgeleri tüketiyor. Ancak evrende başlayan savaş henüz sona ermiş değil. Bu kötülüğün karşısında Lucian, Senna ve Graves gibi popüler şampiyonlar dahil olmak üzere Işık Muhafızları duracak. Ve şimdi Sezon 11’in yarılamışken, aralarına başka bir kahraman daha katılıyor; Akshan.

League of Legends Akshan Kimdir?  Akshan, MOBA’nın 156. şampiyonu olarak League of Legends kadrosuna katılıyor ve orta koridorda oynayacağı düşünülüyor. Çocukken hayatını kurtaran bir çengelli kanca ve kırbaç kullanarak Afet’e karşı savaşmayı amaçlayan Akshan, ölmüş akıl hocası Shadya’nın ölümü içinde intikam istemektedir. O da bir Işık Muhafızı olarak muazzam miktarda güce sahiptir ve bedeli ne olursa olsun her zaman doğru olanı yapmaya çalışacaktır; asla kavgadan geri adım atmaya istekli değildir.

Akshan Yetenekleri  

Kutsal silahıyla donanmış olan Efendisiz Akshan, Kara Sis’i havaya uçuracak ve yol boyunca düşmüş tüm takım arkadaşlarını geri getirecek.  

  • Pasif – Kirli Dövüş

Akshan’ın isabet eden her üçüncü saldırısı ya da hasar veren yeteneği anlık fiziksel hasar verir. Eğer hedef bir şampiyonsa ayrıca bir kalkan kazanır. Akshan saldırdıktan sonra, daha az fiziksel hasar veren ikinci bir saldırı daha yapar. İkinci atış, diğer normal saldırılar gibi iptal edilebilir. Eğer Akshan ikinci atışını iptal ederse anlık bir hareket hızı artışı kazanır.

  • Q – İntikam Bumerangı

Akshan fiziksel hasar veren ve isabet ettiği rakipleri açığa çıkaran bir bumerang fırlatır. Bumerangın menzili, isabet ettiği her rakiple birlikte artar. Rakipler bumerang hem giderken hem de dönerken olmak üzere birer kez isabet alabilir.

  • W – Görünmez Muhafız

Pasif: Rakip şampiyonlar Akshan’ın takım arkadaşlarından birini katlettiğinde madrabaz olarak işaretlenirler. Akshan bir madrabaz alt ettiğinde ilave altın kazanır ve madrabaz tarafından katledilen tüm takım arkadaşları üslerinde dirilir. Ardından madrabaz etkisi diğer tüm rakiplerden kaldırılır.

Aktif: Akshan kısa süreliğine veya yüzey şekilleri yakınındayken süresiz olarak kamuflaja bürünür. Bu süre boyunca madrabazlara çıkan yolları görebilir ve onlara doğru ilerlerken hareket hızı ve mana yenilenmesi kazanır.

  • E – Kahraman Sallanışı

Akshan isabet ettiği ilk yüzey şekline saplanan bir kanca atar. Kanca saplanmış haldeyken yeteneği yeniden kullanarak seçilen yönde sallanabilir ve sallandığı esnada en yakınındaki rakibe fiziksel hasar veren mermiler gönderir. Sallandığı sırada yeteneği bir kez daha kullanarak imlecin doğrultusunda sıçrayarak son bir atış yapar.

  • R – Kısasa Kısas

Akshan bir rakip şampiyona kilitlenerek yoğunlaşır ve silahına mermi doldurmaya başlar. Sürenin sonunda veya yeteneği kullanmasının ardından Akshan doldurulan mermileri ateşler. Mermilerin her biri isabet ettikleri ilk minyon, şampiyon ya da yapıya eksik canlarına bağlı olarak fiziksel hasar verir. Kısasa Kısas için yoğunlaştığı ve yeteneği ateşlediği esnada normal şekilde hareket etmeyi sürdürebilir ve Kahraman Sallanışı kullanabilir. Akshan bir rakip şampiyonu alt ettiğinde Kahraman Sallanışı’nın bekleme süresi sıfırlanır.

Geliştiriciler, Akshan’ın aynı etkinlikte League of Legends, Taktik Savaşları, League of Runeterra ve Wild Rift dahil olmak üzere dört Riot oyununda ilk kez sahneye çıkan ilk şampiyon olacağını onayladı. League of Legends’ın en yeni şampiyonu Akshan, 21 Temmuz 2021’de 11.15 yama güncellemesinden bir gün sonra Siber Pop Akshan kostümüyle birlikte gelecek. Diğer oyunlar için çıkış tarihi:

  • Legends of Runeterra: 14 Temmuz Çarşamba
  • Taktik Savaşları: 21 Temmuz Çarşamba
  • League of Legends: Wild Rift: 27 Temmuz (bir Savaş Akademisi Akshan kostümü dahil)
Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al