3 dk. Esporlab 16.02.2021

Valheim Sistem Gereksinimleri

Valheim oyunu Şubat 2021 itibariyle oyun sevenler tarafından ismi sıklıkla telaffuz edilen oyunlardandır. Bu nedenle bilgisayar oyunu oynamayı hobi edinen kişiler Valheim nedir, Valheim sistem gereksinimleri nelerdir? Merak etmektedir. Oyuna dair tüm detaylar şunlardır;

Valheim Oyunu Nedir?

Valheim oyunu 2 Şubat 2021 tarihinde erken erişime açılan bir bilgisayar oyunudur. Oyunun geliştiricisi Iron Gate Studio şirketidir. Oyun erişime açan yayıncı şirket ise Coffee Stain Publishing şirketidir. Valheim oyununu satın alan kişiler oyuna başladıklarında kendilerini büyülü bir ormanda bulurlar. Böylelikle hayatta kalma mücadelesi başlar. Oyuncuların hayatta kalabilmek için barınak ve gemi yapmaları, orman şartlarına uyum sağlamaları ve tehlikelerden kendilerini korumaları gerekir.

Valheim’in diğer hayatta kalma oyunlarından farkı ise ortamın Viking kültürünü yansıtacak şekilde hazırlanmış olmasıdır. Böylelikle Viking kültürüne ilgi duyan kişiler hem oyun oynama hem de Vikingleri daha yakından tanıma imkanı bulabilirler.

2 Şubat’ta erişime açılan oyun 2 hafta gibi kısa süre içerisinde binlerce kişi tarafından alınarak oynanmaya başlamıştır. Oyun kısa süre içerisinde Steam üzerinden en fazla indirilen oyun olmuştur.

Valheim Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Valheim oyununu satın alan kişilerin oyunu bilgisayarlarında çalıştırabilmeleri için minimum sistem gereksinimleri belirlenmiştir. Bu gereksinimleri karşılayabilecekleri cihaza ve cihaz özelliklerine sahip kişiler oyunu edinerek bilgisayarlarına kurabilirler.

Hayatta kalma oyunu için sahip olunması gereken minimum sistem gereksinimleri şunlardır;

 • Oyun için minimum Windows 7 ve üzeri sürüm (64 bit) gerekir.
 • Oyunun yükleneceği cihazda 4 Gb Ram belleğinin bulunmalıdır.
 • AMD veya Intel işlemci (2,6 Ghz Dual Core) bilgisayarda bulunmalıdır.
 • Bilgisayar GeForce GTX 500 serisi grafik kartına (ekran kartı) sahip olmalıdır.
 • Bilgisayarda 1 GB depolama alanı bulunmalıdır.
 • Bilgisayarda DirectX 11 sürümü yer almalıdır.

Minimum sistem gereksinimine uygun bilgisayarlarına yüklenen oyunun tam performanslı çalışmasının mümkün olmadığını oyun severler tarafından bilinmesi gerekir. Tam performans için önerilen sistem gereksinimlerine sahip olunması gerekir.

Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Valheim oyununu satın almak isteyenler oyundan tam performansla faydalanmak isterler.

Bunun için cihazlarının şu sistem gereksinimlerine sahip olmaları gerekir;

 • Windows 10 64 bit işletim sistemi
 • 8 Gb Ram bellek
 • GeForce GTŞ 970 series ekran kartı (grafik kartı)
 • 3.0 GHz Quad Core Intel veya AMD işlemci
 • Directx sürüm 11
 • 1 Gb depolama alanı

Oyunun tüm özelliklerinin bilgisayarınızda sorunsuz çalışmasına ve takılma gibi sorunlar yaşanmamasını istiyorsanız bu özelliklere sahip bilgisayara sahip olmalısınız. Böylelikle ücretini ödeyip aldığınız oyunu kısa sürede kurarak oynamaya başlayabilirsiniz.

Valheim Kaç GB’dır?

Oyun geliştiricileri tarafından geliştirilmiş olan oyunların bilgisayar gibi cihazlara indirilebilmesi ve cihazlarda oynanabilmesi için bilgisayarda gerekli boş yerin bulunması gerekir. Valheim oyunun boyutu 1 GB’tır. Bu nedenle oyunu edinmek isteyen kişilerin bilgisayarlarında 1 GB ve üzerinde boş yerin bulunması gerekir.

Valheim Ücreti Ne Kadardır?

2 Şubat tarihinde erişime açılan Valheim oyununun ücreti en fazla araştırılan konular arasındadır. Bu oyunun güncel ücreti 32 TL’dir. Ancak oyun şu an Steam platformu üzerinden edinilebildiği için bu fiyat Steam üzerinden yapılacak alımlar için geçerli olan fiyattır. Steam hesabına sahip olan kişiler 32 TL ödeme yaptıklarında oyunu bilgisayarlarına indirerek oynama imkanı elde edebilirler.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com