3 dk. Esporlab 23.11.2020

Watch Dogs Legion Sistem Gereksinimleri

Watch Dogs Legion Sistem Gereksinimleri bu yazımızda sizlerle! Önce Chicago, ardından San Francisco, şimdi de Londra… Watch Dogs serisinin yeni durağı bu kez Londra fakat ilerleyen teknolojiyle birlikte oyunun çehresi biraz değişmiş halde. Watch Dogs serisinin ilk oyunu 2014 senesinde çıkmış vetanıtım videosuyla oyuncuları büyülese de çıktığı haliyle biraz hayal kırıklığı yaratmıştı. İki yıl sonra, 2016’da piyasaya sürülen ikinci oyun ise bozulan moralleri büyük oranda düzeltmişti. Oyunun genel atmosferi ve oynanış dinamikleriçoğu oyuncuyu tatmin etmişti. Her iki oyun da çıktığı zamana göre paralel bir dünya sunuyordu ancak Legion’da yakın bir geleceğe gidiyoruz ki bu da işleri biraz değiştiriyor.

Watch Dogs Legion Hikayesi

Oyunun hikâyesi, yakın bir gelecekte yapay zekâ sayesinde sıkıntıya giren İngiltere ekonomisinin çöküş döneminde geçmektedir. Hikâyeye DedSec adlı hacker grubunun bir üyesi olan DaltonWolfe olarak katılıyoruz.  Parlamento Binası’nı güçlü patlayıcılarla yerle bir etmeyi planlayan “Zero Day” adlı bir grubun planlarına engel olmaya çalışıyoruz. Fakat, tam da patlayıcıları etkisiz hale getirecekken, Zero Day, Londra çevresinde ek olarak yerleştirdiği patlayıcıları patlatarak şehri kaosa doğru götürüyor.

Oyunda kısa bir süreliğine oynadığımız Dalton, Dedsec’in bombalamalarla hiçbir alakası olmadığına dair kanıt sunamadan öldürülüyor ve suç tamamen Dedsec’inüstüne kalıyor. Bu patlamandan sonra İngiliz hükümeti, özel bir şirket olan Albion ile Londra’yı düzene sokması için bir anlaşma yapıyor. Bu patlamaların suçlusu DedSec olarak görüldüğü için grup eskisi kadar aktif olamıyor ve yeraltına çekilmek durumuna kalıyor. Biz de DedSec grubunun bir üyesi olarak üzerimize kalansuçlardan kurtulmak için ekibimize yeni üyeler alıp grubumuza sürülen bu kara lekeyi temizlemeye çabalıyoruz.

Oyunda herkese hitap eden ekipmanlar var. Elektronik Muşta’dan görünmezlik pelerinine kadar yelpaze oldukça geniş. Bu da oynanış stilini değiştirmiş ve iyileştirmiş denilebilir. Ekipmanları oyundaki görevlerden ve açık dünyadan kazandığınız paralarla geliştirebiliyorsunuz. Bu da her ekipmanı ayrı şekilde güncellemeniz gerektiği anlamına gelmekte.

Şehirde gezmek ya da görev yerlerine ulaşmak için bol bol araç kullanmamız gerekmekte. Açık konuşmak gerekirse Watch Dogs serisinin en zayıf noktası her zaman sürüş mekanikleri olmuştur. Serinin ikinci oyununda biraz olsun toparlayan sürüş deneyimi üçüncü oyunda yine oldukça kötü olmuş. Her ne kadar araçlar birbirinden farklı özelliklere ve performansa sahip olsa da genel olarak araç kullanmanın keyif vermediğini belirtmek gerek. Aslında bu duruma bir tür alternatif de geliştirilmiş. Geleceğin teknolojisi ile yollarda kendi kendine gidebilen araçlar mevcut. Eğer bu araçlardan birine binerseniz gideceğimiz yeri haritada işaretledikten sonra tüm işi otomatik pilota bırakabiliyoruz. Fakat tüm trafik kurallarına harfiyen uyan otomatik pilot yüzünden yolculuklar çok uzun sürüyor fakat bu sırada şehri ve etraftaki çekici fırsatları gözlemleme şansınız oluyor.

Serinin yeni oyunu için detaylı sistem gereksinimleri listesi yayınlanan yapımcı ekibin, RTX ayarları için de farklı bir liste yayınladığını görmekteyiz. Watch Dogs Legion PC sistem gereksinimleri ise şu şekilde:

Watch Dogs Legion Sistem Gereksinimleri

Watch Dogs Legion Sistem Gereksinimleri

Watch Dogs Legion Sistem Gereksinimleri

Watch Dogs Legion Minimum Sistem Gereksinimleri

 • Intel Core i5-4460 veya AMD Ryzen 5 1400 işlemci
 • NVIDIA GeForce GTX 970 / GTX 1650 ekran kartı
 • 8 GB RAM
 • 45 GB depolama alanı
 • Windows 10 64-bit işletim sistemi

Watch Dogs Legion Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • Intel Core i7-4790 veya AMD Ryzen 5 1600 işlemci
 • NVIDIA GeForce GTX 1060 / 1660 Super ekran kartı
 • 8 GB bellek
 • 45 GB depolama alanı
 • Windows 10 64-bit işletim sistemi

Ray Tracing Açık – Yüksek Ayarlar  /1080p

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i5-8400 / AMD Ryzen 5 2600
 • RAM: 16 GB
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce RTX 2060
 • Depolama: 45 GB depolama alanı
Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

“Watch Dogs Legion Sistem Gereksinimleri” için bir cevap

 1. tuna dedi ki:

  Benim pc için sistem gereksinimleri sizce yeterli mi? Monster tulpar 1.5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al