2 dk. Esporlab 16.11.2020

En İyi Türkçe Dublajlı Oyunlar Hangileridir?

Yabancı dillerde hazırlanmış olan oyunları anlamakta zorluk çeken oyun severleri en iyi Türkçe dublajlı oyunlar hangileridir? Sorularını sorarlar. Yabancı oyun geliştiriciler oyunlarının Türk kullanıcılar tarafından da oynanabilmesi amacıyla oyunlarını Türkçe dublajlı olarak piyasaya sürmüşlerdir. Bu özelliğe sahip çok sayıda oyun vardır. Ancak bu oyunlar arasında bazıları çok tercih edilerek ve oyuncularından olumlu tepkiler alarak en iyileri kabul edilmişlerdir.

En iyi Türkçe dublajlı oyunlardan bazılarının isimleri şunlardır;

  • Ratched & Clack
  • That’s You
  • Knack
  • Crysis Serisi
  • Uncharted Serisi

Bu listedeki oyunlar Türkçe dublajlı olarak piyasa sürülen ve ücretleri ödenerek ya da platformlardan indirilerek oynanabilen oyunlardır.

Ratched & Clack

Ratched & Clack isimli oyun İmsonmiac Games tarafından geliştirilen ve Sony tarafından piyasaya sürülen bir oyundur. Bu oyun en iyi Türkçe dublajlı oyunlar arasında yer alır. Aksiyon ve macera türünde olan oyun gezegenler arasında yolculuğa çıkmak isteyenlerin tercih edebileceği bir oyundur. Türkçe dublajı sayesinde oyuncular tarafından sorun yaşamadan oynanabilir.

That’s You

Türkçe dublajlı olan oyunlar arasında That’s You isimli Sony yapımı olan oyunda bulunur. Bu oyun arkadaşlar arasında oynamaya uygun bir oyundur. Altı kişilik olan oyunda arkadaşlarla ilgili sorulan sorulara verilen doğru cevaplar puan kazanmaya ve dolayısıyla oyun kazanmaya yarar. Özellikle arkadaşların birbirlerini tanımalarını sağlayacak güzel ve eğlenceli bir oyundur. Türkçe dublajı sayesinde sıkıntı yaşanmadan oynanabilir.

En İyi Türkçe Dublajlı Oyunlar Hangileridir?

En İyi Türkçe Dublajlı Oyunlar Hangileridir?

Knack

Knack oyunu Türkçe dublajı yapılmış olan oyunlardan bir tanesidir. Bu oyun 2013 yılında Sony tarafından piyasaya sürülmüştür. Oyunda Knack isimli kahraman düşmanlarla mücadele eder ve bu mücadelesinde boyut küçültme ve büyültme işlevlerinden yararlanır. Böylelikle oyun tutkunları Knack’ın güçlenerek düşmanlarını yenmesi ve zor yolları aşması adına uğraş verirler.

Crysis Serisi

Crysis Serisi en iyi Türkçe dublajlı oyunlar arasında ilk sırayı alan oyundur. Bu oyun bilim kurgu ve mücadele tarzına sahip olan bir video oyunudur. Oyunun ilk serisinde bir ada keşfine çıkan oyuncunun uzaylılar ve düşmanlarla ölesiye mücadelesi anlatılır. Oyunun geliştiricileri ise Crytek firmasının sahibi olan Türk kardeşlerdir.

Uncharted Serisi

Türkçe dublajlı oyunlar arasında bulunan Uncharted Serisi Sony tarafından geliştirilmiş olan oyunlardan birisidir. Bu oyun aksiyon türündedir ve oyunda tarihi gizemlerin çözülmesi adına verilen mücadele anlatılır. Oyunun ilk serisi 2007 yılında piyasaya sürülmüş olup 2017 yılına kadar seriler devam etmektedir. Oyunun Türkçe dublajının olması sayesinde yabancı dil bilgisi olmayanlar tarafından da kolaylıkla oynanabilmektedir.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

“En İyi Türkçe Dublajlı Oyunlar Hangileridir?” için bir yanıt

  1. İsmini vermek istemeyen Bahadır dedi ki:

    ”Infamous second son” da Türkçe dublajlı bir oyun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al