3 dk. Esporlab 03.12.2020

World Of Tanks Sistem Gereksinimleri

World of Tanks birçok bilgisayar oyuncusunun keyifle oynadığı çevrim içi strateji ve savaş oyunlarından bir tanesidir. Bu konuda söz konusu oyunun oldukça fazla sayıda oyuncusunun bulunduğunu söylemek mümkündür. Birbirinden farklı modları ile çevrim içi savaş oyunu olan World Of Tanks sistem gereksinimleri ise oyuncular tarafından merak edilmektedir. Bu yazımızda sizlere World of Tanks’ın sistem gereksinimlerinden söz edeceğiz.

World Of Tanks Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

World Of Tanks sistem gereksinimleri konusunda minimum ölçülerde karşılanması gereken özellikler şöyledir;

 • İşletim Sistemi: Windows 7 – 8 – 10
 • İşlemci: SSE2 destekleyen en az iki çekirdekli sahip işlemciler
 • Bellek: 2 GB RAM
 • Ses Kartı: DirectX 9.0
 • Ekran Kartı: GeForce 8600 veya ATI Radeon HD 4550
 • Boş Sabit Disk Alanı: En az 40 GB boş Alan
 • İnternet Bağlantı Hızı: 256 Kbps

Yukarıda belirtilen sistem özelliklerinin karşılanması halinde oyuncular 70 ile 80 arasında FPS alabilir. Ancak söz konusu değerler ful grafik ayarlarında değişiklik gösterebilir. Bu konuda belirtilen değerlerin orta grafik ayarları için geçerli olduğu söylenmektedir.

World Of Tanks Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

World Of Tanks için önerilen sistem gereksinimleri şöyledir;

 • İşletim Sistemi: Windows 7 – 8 – 10 64 Bit
 • İşlemci: Intel Core i5-3330 veya daha iyisi
 • Bellek: 4 GB RAM veya daha fazlası
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 660 2 GB veya ATI Radeon HD 7850 2 GB DirectX 9.0
 • Ses Kartı: DirectX 9.0 uyumlu
 • İnternet Bağlantı Hızı: 1024 Kbps veya daha hızlısı

Yukarıda belirtilen sistem gereksinimlerinin karşılanması halinde oyun esnasında 120 ile 150 arasında FPS almak mümkündür, aynı zamanda söz konusu FPS değerleri ful grafik ayarları için geçerlidir.

"<yoastmark

World Of Tanks Ücretli midir?

World Of Tanks oyunu çıkışından bu yana ücretsizdir. Ancak oyun içerisinde para ödeyerek tank veya çeşitli güçlendiricileri satın almak mümkündür. Bu durum isteğe bağlı olsa da oyunda daha hızlı gelişmek ve seviye atlayabilmek için para ile tank satın alınması gereklidir. Tüm bu bilgiler dikkate alındığı zaman oyunun indirmesinin ve oynanmasının ücretsiz olduğunu söyleyebiliriz, ancak oyunda ilerlemek ve daha hızlı seviye atlamak isteyen oyuncuların belirli ücretler karşılığında çeşitli güçlendirmeleri satın almasının gerektiğini söylemek mümkündür, ancak söz konusu durum daha öncede belirtildiği üzere isteğe bağlıdır.

World Of Tanks Nasıl Oynanır?

World Of Tanks klasik strateji ve savaş oyunları ile aynı mekanizmalara sahiptir. Bu sebeple oyunun oldukça klasik ve standart oyun mekanizmalarına sahip olduğunu söylemek mümkündür. Ancak oyun içerisinde bazı püf noktalar mevcuttur, söz konusu püf noktaların bilinmesi oyunu daha iyi oynanabilir kıldığından püf noktaların bilinmesi önemlidir. Bu konuda oyuncular oyun hakkında bulunan çeşitli incelemeleri ve videoları izlemelidir.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al