2 dk. Serkan KÖSE 01.11.2021

Sahte Kist Ameliyatı İçin Bağış Toplayan Yayıncı Gelen Bağışlarla Göğüslerini Büyüttü

Twitch Türkiye kara para aklama iddiaları ile çalkalanırken adı bu konularla anılan Twitch yayıncılarının yeni skandalları ortaya çıkmaya devam ediyor. 

Sosyal medya üzerinde en çok konuşulan konulardan birisi olan Twitch Türkiye kara para aklama iddiaları neticesinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. 

Twitch yayıncılarından birisi olan ve ilk olarak platformda “didemss” kullanıcı adıyla yayın yapan ve sonrasında “didem” kanalına geçen Didem isimli yayıncı Aralık 2020 döneminde yayınına “kist ameliyatı” başlığında bir bağış barı ekledi. Bağış atan destekçilerinden birisinin kist raporunu göstermesi durumunda tüm ameliyat masrafını karşılayacağını açıklaması üzerine Didem, Discord uygulaması üzerinden arkadaşı ile konuşmaya başladı. 

Sahte Kist Raporu Lazım

Konuşmayı yayına verdiğinin farkında olmayan yayıncı, Discord sohbetinde “sahte kist raporu lazım” mesajını arkadaşına gönderdi. Konuşmayı yayına verdiğini kısa sürede fark eden yayıncı sonrasında panikleyerek ekranı değiştirdi. 

Olayı Kabul Etti

Adı Twitch Türkiye kara para aklama olayına karışan Didem, Instagram hesabı üzerinden yaptığı ilk açıklamasında kara para aklama olayları hakkında avukatı ile görüştüğü gibi sessizliğini koruyacağını ve aklanıp yayın hayatına kaldığı yerden devam edeceğini söyleyen Didem, bağış skandalının ortaya çıkmasıyla birlikte yeni bir açıklama yaptı. 

Didem açıklamasında;

“Arkadaşlarla konuştuğumuzda saçma sapan bir donate bar açalım dedik, dolacağını düşünmedik, aramızda makarası vardı ve trollüne öyle bir donate bar açıp arkasını düşünmedim çünkü 20-30 izleniyordum (…) Bir diğer sebebi de ‘kist ameliyatı’ donate barı açmamın sebebi göğsümde kist olduğu için değil, direkt ‘göğüs estetiği’ diye açarsam insanlar tarafından ayıplanabilir diye. Yaptığım şey doğru mu? Hayır değil biliyorum. (…) Sahte rapor meselesi de tamamen troll.)” ifadelerini kullandı.

Kara Para Aklama İddialarına Bir Yenisi Daha Eklendi

Sızdırılan ve artık herkes tarafından görülebilir olan Twitch’in yayıncılarına yaptığı ödeme bilgisi verisi iddiaların temeline oturtuluyor. Didem isimli yayıncının sızdırılan Twitch verilerinde şüpheli ödemelerin fark edilmesinin üzerine takipçileri konu hakkında bir açıklama yapmasını bekliyordu. 

Yaşanan bu olay sonrasında kendisi hakkında yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Elbette ki bunların şimdilik bir iddiadan ibaret olduğunu ve yayıncı tarafından yapılan açıklama sonrasında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğimizi belirtmek isteriz. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al