1 dk. Burak KÖSE 23.08.2021

2021 VFŞL Yaz Mevsimi İkinci Finalisti Galatasaray Espor Oldu

2021 Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nde ikinci finalist oynanan Beşiktaş – Galatasaray derbisi sonrasında belli oldu. 

2021 VFŞL Yaz Mevsimi’nde ikinci finalist rakibi olan Beşiktaş’ı 3-1’lik bir skorla geçmeyi başaran Galatasaray Espor oldu. Alınan bu galibiyetle birlikte Türkiye Büyük Finali’nin adı da belirlenmiş oldu. 

Hatırlanacağı üzere 2021 Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nde ilk finalist oynanan NASR Esports ve Galakticos mücadelesi ile belli olmuştu. Oynanan bu mücadele de gülen taraf 3-0’lık skorla NASR Sports olmuştu. İkinci yarı final mücadelesi ise dün oynandı. Mücadele de gülen taraf ise Galatasaray Espor oldu. 

5 maç üzerinden oynanan seride oynadığı iyi oyun ile Galatasaray Espor rakibi olan Beşiktaş’ı 3-1’lik bir skor ile mağlup etmeyi başardı. League of Legends arenasında uzun bir süredir varlık gösteremeyen Sarı-Kırmızılı ekip ikinci finalist olup, tarihinde ilk kez finale yükseldi.

Son olarak Türkiye Büyük Finali, NASR Esports ve Galatasaray Espor arasında gerçekleşecek. 4 Eylül Cumartesi günü canlı olarak LOLespor ve Riot Games hesaplarından canlı olarak yayınlanacak. 

Burak KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com