1 dk. Burak KÖSE 21.06.2021

Counter -Strike 22. Doğum Gününü Kutluyor

Dünyanın en çok oynanan FPS oyunlarından birisi olan Counter – Strike 22. Doğum gününü kutluyor.

Resmi Counter Strike : GO hesabı, Counter – Strike serisinin 22. Yaşını resmi hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla kutladı. Orijinal Counter – Strike, 19 Haziran 1999 yılında Minh “Gooseman” Le ve Jess Cliffe tarafından orijinal Half-Life’ın bir modu olarak piyasaya sürülmüştü. Her 2 isim de kısa bir süre içerisinde Valve tarafından işe alındı ve oyun 9 Kasım 20002de Windows işletim sistemi için resmi olarak yayınlandı.

Oyun Büyümeye Devam Ediyor

Oyun 22 yıl öncesinde Half – Life modu olarak piyasaya sürüldüğünden bu yana, Counter – Strike serisi 2004 yılında Condition Zero ve Source ve 2012’de Global Offensive dahil olmak üzere resmi yeni sürümlerle birlikte daha büyük oyuncu kitlelerine ulaştı.

Counter – Strike serisi özellikle yükselişi ile birlikte tüm zamanların en ikonik ve en çok oynanan oyunlarından birisi oldu. CS:GO oyununun popüler hale gelmesi Steam platformunun büyümesine de önemli bir etki yaptı. CS:GO, Steam’de en çok oynanan oyunlar listesinde diğer oyunların üstünde yer almaya devam ediyor. Aktif oyuncularda ve en yüksek oyuncu sayısında da lider konumda yer almayı başarıyor.

Counter – Strike oyuncuları uzun bir zamandır daha iyi bir hile koruması ve 128 tick sunucular istiyor olsa da Valve oyuncuların bu isteklerine göz yummaya devam ediyor. Valve her ne kadar oyuncuların isteklerini görmezden gelse de oyuncu kitlesi büyümeye devam ediyor.

Burak KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com