1 dk. Serkan KÖSE 27.11.2021

Faker’ın Yeni Sezonda T1 Maaşı Belli Oldu

League of Legends oyununun tüm zamanların en iyi oyuncusu olarak gösterilen, Lee “Faker” Sang-hyeok kısa bir süre önce yeni sezonda da T1 forması giyeceğini açıklamıştı. Oyuncunun yeni dönemde alacağı maaş belli oldu.

League of Legends profesyonel oyunculuk kariyerine 2013 yılında SK Telecom T1 2 takımı ile başlayan Faker, takımın ismi değişse de T1 takımında oynamaya devam ediyor.

Faker 7.1 Milyar Dolar Kazanacak

Geride bıraktığımız sezonla anlaşmasının süresi dolan Faker, kısa bir süre önce yeni bir açıklama yapmış ve T1 ile yoluna devam edeceğini açıklamıştı. T1 ile 1+1 yıllık bir kontrat yapan Faker’ın yeni anlaşması ile birlikte maaşı da artmış durumda.

Resmi olarak açıklanmamış olsa da espor basınının güvenilir isimlerinden birisi olan Park Chan – hyeong’un haberine göre Faker’ın 5.2 milyon dolar olan maaşı yeni sözleşme ise 1.9 milyon dolar daha arttırıldı ve oyuncunun yeni maaşı 7.1 milyon dolar oldu.

Faker yeni sözleşme ile daha önce de lideri olduğu en yüksek maaş alan espor oyuncuları listesindeki maaşını da güncellemiş oldu.

 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al