1 dk. Burak 28.02.2022

s1mple Ukrayna Ordusu İçin 33.000$ Bağışladı

IEM Katowice 2022 yarı final öncesi duygusal anlar yaşayan NAVI AWP’cisi Oleksandr “s1mple” Kostyliev, Ukrayna ordusunu destelemek için bağışta bulundu.

Ukraynalı CS:GO oyuncusu Oleksandr “s1mple” Kostyliev bugün Instagram’da hayranlarına Ukrayna ordusuna bir milyon Ukrayna grivnası bağışladığını bildiren bir hikaye yayımladı, bu da yaklaşık olarak 33.000 dolar anlamına geliyor.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali tüm dünyanın dikkatini çekti ve hükümetler sonraki adımlara karar verirken, espor endüstrisindeki çeşitli kuruluşlar ve profesyonel oyuncular da sosyal medya aracılığıyla desteklerini kamuoyuna duyurdular.

Ukraynalı Oleksandr “s1mple” Kostyliev CS:GO oyuncusu HLTV istatistiklerine göre şu an dünyanın en iyi oyuncusu olarak gösteriliyor.  IEM Katowice 2022 sahnesinde halka bir barış mesajı gönderdi ve bu mesaj, daha sonra bir dizi kuruluştan gelen sesli desteğe yansıdı ve espor endüstrisinin ihtiyaç anında nasıl bir araya geldiğini kanıtladı.

s1mple Katowice’de “Hepimiz Ukrayna ve tüm dünya için barış istiyoruz. Hepimiz korkuyoruz ve hepimizin bu turnuvada bir örnek göstermemiz gerekiyor. Hayranlarımızla, arkadaşlarımızla ve izleyen herkesle bir bütün olarak bir arada kalmamız gerekiyor. Ve hepimizin önce insan olarak kalması gerekiyor.” açıklamasında bulundu.

Burak

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir