1 dk. Burak KÖSE 06.07.2021

Atari PC Ve Konsollar İçin Oyun Üretmeyi Planlıyor

Oyun sektörünün köklü şirketlerinden birisi olan Atari plan değiştirdi. Atari artım PC ve konsollar için oyun üretmeyi planlıyor. 

Oyun sektörünün en eski şirketlerinden birisi olan Atari’nin zamanında ne kadar büyük bir marka olduğunu biliyoruz. Özellikle ülkemizde Atari oyun konsolları ile oyunlar oynamasak dahi, NES konsolunu da Atari ismiyle oynamıştık. Her ne kadar Atari günümüzde eski günlerinden çok uzak olsa da yine de oyun sektöründe varlığını sürdürüyor. 

Atari Oyun Üretmeyi Planlıyor

Ortaya çıkan son iddialara göre Atari artık oyun konsolu yerine konsollar ve PC için oyun yapmayı planlıyor. Arada daha öncesinde oyun konsolu ile birlikte mobil cihazlar için oynaması ücretsiz oyunlar yapmayı planladığını açıklamıştı. Ayrıca yeni konsolları Atari VCS’yi de çıkartarak metro tarafına da ağırlık vermişti. Atari daha şimdiden kararlarını değiştirmişe benziyor. 

gl.biz‘in haberine göre Atari mobil taraf için de konsol ve PC tarafı için oyun üretmeyi planlıyor. Atari CEO’su Wade J Rosen, açıklamasında “Herhangi bir oyunu sunarken amacımız erişebilir, eğlenceli ve anlamlı oyunlar üretebilmek. Atari’nin özü ve tarihini geleceğe bağlayacak olan yol budur. Bu sebeple PC ve konsollar için oyun üretmek Atari’nin DNA’sını asıl temsil eden şeydir.” açıklamasını yaptı.

Burak KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com