1 dk. Burak KÖSE 14.08.2021

Age of Empires’ın Mobil Sürümü Geliyor

Strateji oyunu denilince akla gelen ilk oyunlardan birisi olan Age of Empires severlere müjdeli bir haber geldi. Sevilen oyunun mobil sürümü geliyor. 

Strateji oyunu severlerin aklına gelen ilk oyunlarından birisi olan Age of Empires oyunu yılların eskitemediği bir oyun serisi olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Uzun yıllardır devam eden seri farklı bir isimle bu kez de mobil platformlardaki oyuncuları ile buluşmaya hazırlanıyor. 

Gelen bilgilere göre Return to Empire ismi ile ( Age of Empires Mobile) gelecek olan oyunun bu ismi Tencent’in 2021 yılı için düzenlediği yıllık oyun konferansında çıkmıştı. Oyun dünyasının bilinen ve güvenilen isimlerinden birisi olan Daniel Ahmad’ın paylaşımı ise dikkatleri yeniden oyunun üzerine çekti. 

Mobil Cihazlar İçin Yeni Bir Dönem : Return to Empire

Ortaya çıkan bilgilere göre oyun Tencent’in Timi Studios’u tarafından geliştiriliyor. Bu stüdyo daha öncesinde CoD Mobile ve Pokemon Unite gibi oyunların geliştirilmesine yardımcı olmuştu. Stüdyo ayrıca Age of Empires IP’sini mobil cihazlara getirebilmek için şu anda Xbox Game Studios ve Subsidiary World’s Edge ile birlikte çalışıyor.

Bu haber pek çok kişiyi heyecanlandırıyor olsa da oyunun şimdilik Çin’e özel olacağını ve Çin’deki oyuncular için güzel bir haber olduğunu söyleyebiliriz. Oyunun çıkış tarihi şimdilik açıklanmamış olsa da oyunun ilk olarak Çin’e özel olacağını söyleyebiliriz. Oyunun ilerleyen dönemlerde

Burak KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com