5 dk. Esporlab 13.12.2019

Call of Duty Modern Warfare inceleme

Hayran kitlesi tarafından dört gözle beklenen Call of Duty Modern Warfare oyununun tamamen yeniden donatılmış özellikleri ile karşımıza çıkıyor. Oyunun tamamen yeniden yapılandırılmaya gitmesi oldukça kaliteli bir iş olmuş. Oyun platformlar için çıkış yaptığı zaman tüm gözler üzerine çevrilmişti, herkes büyük heyecan içerisindeydi ve tüm beklentilerini karşıladı. Yenilenmiş olan Call of Duty Modern Warfare inceleme konusunu sizler için detaylıca ele alıyorum. Yenilenen bu yapım bizlere neleri vaat ediyor? Tüm aklınızda ki soruları cevaplıyorum, haydi hep birlikte oyun inceleme detaylarına göz atalım.

Call of Duty Modern Warfare yenilikleri neler?

Yılların dev yapımı özelliği taşıyan gönlümüzde taht kuran Call of Duty serisi oyunumuz, yenilenen oynanış biçimiyle ve grafiklerde yapılan iyileştirmelerle kalbimizi tekrardan kazandı diyebilirim. Yapılan tüm iyileştirme çalışmaları oldukça kullanıcı dostu bir şekil de yapılmış olmalı ki asla orjinal halini kaybetmesine neden olmamış. Özellikle büyük değişime gidilen konu ise balistik özellikleri taşıyan tüm yenilikleri kapsıyor. Yalnız bir şey söylemek istiyorum ciddi anlamda olmuş bu oyun diyorum.

Balistik konusunda nasıl değişikliğe gidilmiş diye soracak olursanız onuda anlatayım, Activision bildiğiniz üzere gelişmiş oyun motoru kullanıyor. Bu yüzden gerçek hayatta ki gibi oyunda yer çekimi kanununu iliklerinize kadar hissedebiliyorsunuz. Şöyle ki ateşlediğiniz silahlarınız gerçek hayattaki gibi hissettiriyor. Call of Duty serilerin de buna pek rastlayamazsınız, eski oyunlarında yoktur ama yenilenmiş olan bu oyunda mevcut. Balistik geliştirmelerin üzerine yoğunlaşan bu yenilikleri Call of Duty Modern Warfare inceleme detayları arasında önemli bir yere sahip diyorum.

Yenilenen özellikler sadece balistik özelliklerle mi kalıyor?

Balistik ağırlıklı güncellemeler söz konusu olsa da özellikle animasyon ve grafik bakımından da oldukça kaliteli işler çıkartılmış. Oyunda ilerlerken bir düşmanı hedef aldığınız anda, hedefinizi bırakmadan olduğunuz gibi şarjör değiştirebiliyorsunuz bu oldukça önemli bir mevzu. Kullanmış olduğunuz silahlar diğer oyunlarda ki gibi aşırı tepmelere maruz kalmıyor, tam anlamıyla silahın gerçek tepme özelliğini taşıyor. Fark ettiyseniz bazı noktalar bulanık olabiliyordu ve bu insanın moralini bozuyordu. Artık yenilenen grafik özellikleri sayesinde oyunda bulanıklaşmış olan herhangi bir nokta görmüyoruz.

Kullandığımız silahlar bazen böyle hareket halindeyken sağa sola kıpırdaya biliyordu. Artık yeni getirilmiş olan silah sabitleme özelliği mükemmel derecede savaşın akışını değiştiriyor diyebilirim. Silah sabitleme özelliği ile artık karşınıza çıkacak düşmanlarınızı kolaylıkla yok edebileceksiniz ve oyun daha keyifli bir hal alacak. İstediğiniz her hangi bir noktaya, düşmana veya nesnelere silahınızı sabitleye biliyorsunuz bu özelliği mantıklı kullanırsanız kimse sizin karşınızda duramaz. Haritalar konusunda da pek çok değişikliğe gidilmiş, artık sabit simetrik haritalar yok. Artık çok daha fazla heyecan verici haritalar sizleri bekliyor olacak. Kesinlikle geliştirici ekip çok doğru bir karar almış ve kullanıcılara kulak vermiş.

call of duty modern warfare haberleri

Oyunun performans konusunda neler diyoruz?

Activision yapımı olduğu zaman Call of Duty oyunlarında kesinlikle hiç bir performans kaybı sorunları ile karşılaşmıyoruz öyle değil mi. Oyunun akıcı bir şekil de ilerlemesine ve özellikle performans konusuna oldukça önem veriyorlar. Göz atmış olduğunuz Call of Duty Modern Warfare inceleme konumuz’da oyunun her hangi bir kötü yanını göremedik. Sistem gereksinimleri konusunda, bilgisayarınız yeterli ise zaten her hangi bir kasma veya fps problemi ile karşılaşacağınızı düşünmüyorum. Aşağıya oyunun sistem gereksinimlerini bırakıyorum, size zahmet bir göz atarsınız.

Call of Duty Modern Warfare sistem gereksinimleri (Minimum):

 • İşletim sistemi: Windows 7 64-bit (SP1) ya da Windows 10 64-bit
 • CPU: Intel Core i3-4340 ya da AMD FX-6300
 • RAM: 8GB
 • GPU: Nvidia GeForce GTX 670/Nvidia GeForce GTX 1650 ya da AMD Radeon HD 7950 – DirectX 12.0 uyumlu sistem
 • Depolama alanı: 175GB

Call of Duty Modern Warfare sistem gereksinimleri (Önerilen):

 • İşletim sistemi: Windows 10 64-bit
 • CPU: Intel Core i5-2500K ya da AMD Ryzen R5 1600X
 • RAM: 12GB
 • GPU: Nvidia GeForce GTX 970/Nvidia GeForce GTX 1660 ya da AMD Radeon R9 390/ AMD Radeon RX 580 – DirectX 12.0 uyumlu
 • Depolama alanı: 175GB

call of duty modern warfare sistem gereksinimleri

Call of Duty Modern Warfare inceleme sonuçları nasıl geçti?

Fiyatı konusunda gözde büyütülmeyecek ve fiyatını hak edecek bir yapım olduğunu söyleyebilirim. Oyun şuan da 257 Türk Lirası fiyatından satılıyor. Yalnız şunları bilmeniz de fayda var, iki farklı paket halinde satılıyor. Standart  paketi 257 Türk Lirası Battle Pass Editon olan paketinin fiyatı ise malesef 515 Türk Lirası olarak satışta ürünlere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

İnceleme konusunda bizleri açıkcası üzmedi, aksine şaşırttı eski bir yapım olmasına rağmen bu şekil de gözle görülür büyük değişikliğe gidilmesi çok sevindirici bir haberdi. Oyun için özel olarak tasarlanmış olan XRK silah paketini de göz ardı etmek olmaz. Paket içeriğin de ise M4 saldırı tüfeği ve XRK 357 tabanca içeren özel silahlar mevcut hastasına bununda haberini vermiş olalım.

Oyun hakkın da ki gelişmelere göz atmanız için size aşağıya videoları bırakıyorum, iyi eğlenceler saygılarımızla.

Metacritic‘de oyunun hayran kitlesini memnun edecek değerlendirmeler almış diyebilirim. Oyun değerlendirme puanı %86 olarak geçiyor bu oldukça yeterli sanırım.

Diğer oyun haberleri platformları Call of Duty Modern Warfare inceleme puanları ise şöyle;

 • Digital Chumps – 9,2
 • Hardcore Gamer – 4,5/5
 • Hobby Consolas – 90/100
 • PlayStation LifeStyle – 9/10
 • Everyeye.it – 9/10
 • Attack of the Fanboy – 4,5/5
 • Game Informer – 8,8/10
 • AusGamers – 8,5/10
 • COGconnected – 82/100
 • PCGamesN – 8/10
 • GamesRadar+ – 4/5
 • PC Gamer – 80/100
 • Windows Central 4/5
 • GameSpot – 7/10

Fikirlerinizi konu altından yorum olarak bizlerle paylaşın.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al