2 dk. Esporlab 18.11.2020

Apex Legends Neden Bu Kadar Başarılı Oldu?

Apex Legens, birden o kadar popüler oldu ki, Battle Royale kategorisinin önemli oyunlarını adeta gölgede bırakmış durumda. Yayınlandığı ilk günde 1 milyon oyuncuya erişenücretsiz Battle Royale oyunu olanApex Legends, ilk haftanın sonunda tam 10 milyon oyuncu ve 1 milyondan fazla anlık oyuncu sayısına ulaştı. Apex Legends’ı bu kadar popüler duruma getiren sadece ücretsiz olması mı, yoksa rakiplerinin yapamadığı ya da yapmadığı bazı oynanış dinamiklerini oyunun içine harmanlamayı başaran Respawn’ın, Battle Royale türüne yeni bir soluk getirmiş olması mı?

Call of Duty markasını yaratan isimlerdenJason West ve Vince Zampella’nınActivision’dan ayrıldıktan sonra kurduğu Respawn Entertainment, Titanfallserisi ile oyuncuların sevdiği bir oyun ortaya çıkardı. Nişancı türünde oyun yapma konusunda tecrübeli olan bu ikilinin başında yer aldığı Respawn geliştirici takımı, Apex Legends’a da bu tecrübesini aktarmış. Titanfall temalı oyun, animasyonlar, vuruş hissiyatı, hatta karakter sınıflarıbakımındanTitanfalletkisini fazlasıyla yansıtmış durumda.

Apex Legends Neden Bu Kadar Başarılı Oldu

Apex Legends Neden Bu Kadar Başarılı Oldu

Apex Legends Neden Çok Sevildi?

Apex Legends’ın klasik Battle Royale oyunlarına benzer özellikleri olduğu gibi, bu türden ayrılan bölümleride var. Haritaya bir uçaktan atlamak, zamanla rastgele bir bölgeye doğru küçülen haritada çember içinde kalmayı başarmak, daralan çemberin içindeki rakipleri yok ederek hayatta kalan son ekip ya da kişi olmaya çabalamak, Apex Legends ile Battle Royale türünün ortak noktasıdır. Apex Legends’ın Battle Royale türünden ayrılan özellikleri ise oyunun eğlenceli oluşunda yatıyor.

Apex Legends’ta farklı özellikleri olan Legends adlı herolardan birini seçerek oyuna giriyorsunuz. 8 karakterin kendine özel yeteneği, her karakterin de 3 farklı özelliği bulunmaktadır.Şimdilik bu karakterlerden sadecealtı tanesi ücretsiz olarak kullanılabilir halde. Sınıf ayrımının olması, üçer kişili gruplar halinde oynanan Apex Legends’ı takım oyunu odaklı bir Battle Royale oyunu haline getirmiş. Üçerli gruplar halinde, arka fondaçalan bir müzik eşliğinde oyun alanına dalış yapıyorsunuz. Takımdan bir kişi atlama yerini seçen lider oluyor ve haritada belirlenen alana tüm takımın inmesini sağlıyor. Yani Apex Legends daha ilk anlardan itibaren sizden takım halinde oynamanızı istiyor.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir