2 dk. Esporlab 14.11.2020

Battlefield VI, Gelecek Yıl Sonlarında Çıkacak

Bugüne kadar görülmemiş bir titizliklegeliştirilmekte olan yeni Battlefield oyunu için tüm DICE ekibi seferber olmuşhalde. Oynanış ve grafik testlerinin başladığıBattlefield oyunu, gelecek yıl sonlarına yetişecek gibi görünüyor.

Oyun sektörünün en çok satan serilerinden birisi olanBattlefield serisi, yeni oyunuyla hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. DICE ekibi tamamen bu yeni oyuna odaklanırken EA ise bir sene daha bekleyeceğimizi belirtti.

Battlefield VI, Neler Getirecek?

Oyun ile 2002 senesinde oyun dünyasına adımını atan seri, oldukça yüksek puanlar alarak bugüne kadar gelen serisinin de önünü açmıştı.

Seri, farklı zamanlarda hatta bilim kurgu konulu bile oynandıktan sonra BF I ve BF Vadlı oyunları ile Birinci Dünya Savaşı’nın atmosferini oyun severlere yaşatmıştı.

Battlefield VI, Gelecek Yıl Sonlarında Çıkacak

Battlefield VI, Gelecek Yıl Sonlarında Çıkacak

BF serisinin en yeni oyunu için CEO Andrew Wilson tarafından dikkat çekici bir açıklama yapıldı. Wilson; Battlefield VI ismini alması beklenen yeni oyunun 2021 yılı sonlarına doğru hazır olmasının planlandığını ve bugüne kadar görülmemiş boyutta bir oyun deneyimi olacağını da dile getirdi.

Wilson yeni oyun için tüm DICE ekibinin görev başında olduğunu ve gerçek bir yeni nesil oyun ortaya koymak için çalıştıklarının altını çizdi. Bunlara ek olarak her şeyin mükemmel kalitede olması için geliştirici ekibe fazladan bir yıl daha verildiği de vurgulandı.

PlayStation 5 ve Xbox Series X/Sgibi yeni nesil konsollarınsunduğu teknolojik imkanlardan sonuna kadar yararlanmak isteyen Battlefield VI, hali hazırda stüdyo içerisinde oynanış ve grafik testlerine de başlamış bulunuyor. EA Sports bölümünden David Rutter de özellikle canlı servisler hakkındaki tecrübelerini DICE ekibiyle paylaşıyor.Battlefield VI oyunuşu anlık neler sunacak bilinmezfakat hem modern zaman dönemini hem de diğer özellikleriyle Battlefield 3‘ü hatırlatacağı daha önce de gündeme gelmişti.

Serinin en sevilen yapımları olan Battlefield 3Battlefield 4 ve BadCompany 2 bilindiği gibi modern zamanlarda geçmekte. Uzun bir aranın ardından serinin tekrar modern zamanlara dönecek olması oldukça sevindirici. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde oyunla ilgili yeni haberlerin ve görsellerin paylaşılması bekleniyor.

 

 

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al