2 dk. Esporlab 16.11.2020

Call of Duty Warzone Kasma Sorunu Çözümleri

Son zamanlarda oldukça sevilen ancaknormalden yüksek sistem gereksinimleri ile birçok oyuncunun gözünü korkutan Call of Duty: Warzone’u nasıl daha stabil bir şekilde oynayabiliriz?

Öncellikle Call of Duty: Warzone birçok yeni teknolojiyi desteklemekte. Bunların başında Nvidia’nın AdaptiveShading ve Ray Tracing gibi teknolojileri de gelmekte. Aslında yenilikler arttıkça eski ekran kartlarının destekleme ihtimali de azalıyor. Bu konudayapılacak en önemli şey ekran kartınızın sürücüsünü güncellemektir.

Yeni teknolojiler üzerinde sıkıntı yaşamamanız için Windows 10 kullanmanız ve en son sürümüne sahip olmanız gerekiyor. Eğer daha eski bir Windows sürümüne sahipseniz,örneğinWindows 7 ya da Windows 8gibi,mümkünse temiz bir format ile Windows 10’un en son sürümüne geçmeniz oldukça önemlidir.

Call of Duty Warzone Kasma Sorunu Çözümleri

Call of Duty Warzone Kasma Sorunu Çözümleri

  • Virüslerden Kurtulun

Call of Duty: Warzone kasmasorunundan kurtulmak için virüslerden kurtulmamız gerekiyor. Malwarebytes tarafından geliştirilen ücretsiz yazılım olan AdwCleaner, bu noktada imdadımıza yetişiyor. Programı indirip kurduktan sonra hızlı bir tarama ile virüslerden kurtulabilirsiniz. Bu işlemler sadece Call of Duty: Warzone kasma probleminizi çözümü değil, bilgisayarınızı da oldukça rahatlatacaktır.

Norton PowerEraser yazılımı da bu noktada bir hayli yardımcı oluyor. Programı indiriyoruz, çalıştırıyoruz ve temizliyoruz. Programı bilgisayara kalıcı olarak kurmamıza gerek yok, programı çalıştırdıktan sonra genel bir tarama yapıyor. Bilgisayarımız yeniden başlıyor ve zararlı virüsleri temizliyoruz. Bütün işlemler işte bu kadar.

  • Call of Duty: Warzone’uSSD’yeKurun

Eğer oyunu SSD depolama üzerine kurarsanız daha kısa yükleme sürelerinden tutun, bad sektörleri yüzünden yüksekFPS droplara sebep olabilecek bir HDD’nin de önüne geçmiş olursunuz.

Daha fazla FPS istiyorsak ekran kartımızı ya da işlemcimizi Overclock yaparak performanslarını yükseltebiliriz. Genel olarak bakıldığında işlemci Overclock etmek, ekran kartını Overclock etmekten daha meşakkatli, ancak daha az tehlike içerir. İşlemciler, ekran kartlarına nazaran daha dayanıklı parçalardır.

Basit birşekilde anlatmak gerekirse, işlemcinizi overclock yapmak için BIOS ayarlarına gitmeniz gerek, ekran kartınızı overclock etmek için ise MSI Afterburner tarzı programları kullanmanız gerekmektedir

 

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir