2 dk. Esporlab 23.11.2020

CS GO Başlatma Seçenekleri

CS GO Başlatma seçenekleri olarak adlandırdığımız olaylar, CS GO’ya Steam kitaplığımızda eylemler gerçekleştirmesini veya belirli ayarları uygulamasını söylemenizi sağlayan komutlardır. Bu komutlar Steam kütüphanesinde CSGO’ya sağ tıklanarak bulunur. “Özellikler” ve “Başlangıç” seçeneklerini kullanarak bu komut ayarları kullanılır.

CS GO Başlatma Seçenekleri

CS GO Başlatma Komutları

Steam üzerinden kolayca CS GO oyununu başlatmak için birçok kod bulunur.

Bu kodlar şu şekilde gösterilebilir:

-console

Oyunun konsolunu açar.

-novid

Oyundaki Valve animasyonlarını kaldırır

-tickrate 128

Başlatma seçeneğini ayarlamayan bir robotla çevrimdışı bir oyun oluşturulursa, oluşturulan sunucu 64 onay işareti ile çalışır. Bu başlangıç seçeneği seçilirse, çevrimdışı sunucu her zaman 128’de çalışır.

-refresh <rate> / -refreshrate <rate> / -freq <rate>

Monitörü belirli bir yenileme hızında çalışmaya zorlamak için bu başlangıç seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu, monitörün maksimum yenileme süresinin 60’tan büyük olması durumunda anlamlıdır. Aksi takdirde, bu başlatma seçeneğini 120 olarak ayarlarsanız, monitöre ciddi şekilde zarar verebilirsiniz.

CS GO Başlatma Seçenekleri 2020

-high

Bu, oyunu yüksek öncelikli mod kullanarak başlatacaktır. Bu başlangıç seçeneği, düşük kaliteli bilgisayarlara sahip oyuncuların daha az gecikme ve daha fazla fps elde etmesine yardımcı olabilir, ancak bu garanti edilmez. Bu başlangıç seçeneğini test edin, herhangi bir gelişme bulamazsanız, lütfen bu başlangıç seçeneğini tekrar kaldırın.

-thread (çekirdek miktarı)

Şimdiye kadar, CS: GO tarafından kullanılan maksimum iş parçacığı sayısı ve bu başlangıç seçeneğinin mantıklı olup olmadığı hakkında kesin bilgi bulunamamıştır. CPU’nuzda 4 veya daha fazla çekirdek varsa, çekirdek sayısını atlamayı deneyebilirsiniz. Performansınız artacaktır. Performans kötüleşirse, başlatma seçeneğini yeniden silin.

-fullscreen /-full

Bu başlatma seçeneği, oyunu tam ekran modunda çalışmaya zorlar. -Windowed / -window / -sw / -startwindowed seçeneği de ayarlanmışsa, oyun bu başlangıç seçeneğini göz ardı eder.

-windowed / -window / -sw / -startwindowed

Bu, oyunu pencereli modda çalışmaya zorlar. -W ve -h belirtilmezse, ayarlanmamalıdırlar. -Full / -fullscreen seçeneği de ayarlanmışsa, oyun bu başlangıç seçeneğini göz ardı eder.

-w <genişlik> / -width <genişlik>

-h <yükseklik> / -height <yükseklik>

Bu, belirli bir çözünürlüğe sahip bir oyunun (örneğin -w 1920-h 1080.-limitsiz) oyunu pencereli modda çalıştırırken, Windows’un pencerenin etrafına yerleştirdiği sınırı kaldırmak için bu başlangıç seçeneğini kullanacağı anlamına gelir.

-x <position> — horizontal

-y <position> — vertical

Oyun sınırsız çalıştığında, pencereyi hareket ettiremezsiniz, bu da ekranın ortasında sıkıştığı anlamına gelir. Bu iki başlangıç seçeneğini kullanarak pencerenin konumunu tanımlayabilirsiniz. Oyunun, ekranın sol ve üst tarafındaki “piksel” alanını terk etmesini istemeniz anlamına gelir.

Cs Go ile alakalı diğer yazılarımızı okumayı unutmayın.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al