2 dk. Serkan KÖSE 15.02.2022

Fortnite Battle Royale v19.30 Güncellemesi

Fortnite Battle Royale v19.30 güncellemesi yayınlandı. Resmi Epic Games üzerinde yeni bir makale yayımlandı.

Fortnite Battle Royale v19.30’la birlikte yeni ve gelişmiş jiroskop kontrolleri de geliyor! Ayrıca (PlayStation, Xbox ve PC’de görünen) ilk mod seçme ekranını kaldırdık. Böylece artık doğrudan Lobiye gireceksiniz.
v19.30 detayları için okumaya devam edin.

JİROSKOP VE ANİ DÖNÜŞ ÇUBUĞU – DAHA FAZLA KONTROL SEÇENEĞİ!

Veri girişi uzmanı ve ani dönüş çubuğunun mucidi Julian “Jibb” Smart işbirliği ile, jiroskop destekli platformlarda Fortnite’a isteğe bağlı jiroskop kontrolleri ekledik. Ani dönüş çubuğunu da tabii ki!

v19.30 güncellemesinden önce jiroskop temelli hareket kontrolleri Nintendo Switch ve Android Fortnite’ta mevcuttu. Ancak bu güncellemeyle birlikte hem bu iki platform hem de PlayStation 4, PlayStation 5 ve PC için jiroskop kontrolleri daha da güçlü oldu.

Jiroskop kontrolleriyle, oyun kumandasını döndürerek kamerayı kontrol edersiniz. Fortnite için jiroskop kontrollerini ayarlardaki “Dokunmatik ve Hareket” sekmesinden etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Jiroskop kontrolleri ile çubukla hedeflemeye nazaran daha fazla isabetlilik elde edilir. Tabii bu tamamen çubukla hedeflemenin yerini alacağı anlamına gelmez. (Örneğin sağ çubuğu çevirmek, kameranın o yöne ani dönüş yapmasını sağlar.) Jiroskopla ilgili daha fazla bilgi için Jibb’in aşağıdaki videosunu izleyin ve Jiroskop ve Ani Dönüş Çubuğu blog yazımızı okuyun!

Bir sonraki oyununuzda jiroskobu etkinleştirmeyi mi düşünüyorsunuz? Yukarıdaki blog yazımızda yeni ve deneyimli jiroskop oyuncuları için tüyolarımız var.

OYUN MODU SEÇME EKRANI KALDIRILDI

v19.30 güncellemesiyle oyuncunun Dünyayı Kurtar, Battle Royale veya Kreatif seçtiği (PlayStation, Xbox ve PC’de görünen) ilk oyun ekranını kaldırdık. Artık doğrudan lobiye girerek partiye katılmaya ve Fortnite’ı keşfetmeye hazır olacaksınız.

Peki bu değişiklik Dünyayı Kurtar ve Kreatif için ne anlama geliyor? Artık iki modu da “OYNA!” butonunun üstündeki “DEĞİŞTİR” butonuna tıklayarak “Keşfet” ekranında bulabilirsiniz! Daha fazla bilgi için Lobiye Giriş blog yazımıza göz atabilirsiniz.

REKABETÇİ NOTLARI

  • Rekabetçi oyun modlarında Mühimmat Desteği ganimetindeki Zırhlı Duvarlar kaldırıldı.

CİDDİ HATA DÜZELTMELERİ

  • Bazı oyuncularda üç yerine iki Çadır yuvası gözükmesine sebep olan bir sorun çözüldü.
  • Mobilde oyuncuların ilgili simgeye çift dokunduklarında yapı parçalarının yerleştirilmemesine sebep olan bir sorun çözüldü.
  • Sadece rekabetçi modlarda yaşanan, Spider-Man’in Ağ Atıcıları’nın, avlanan oyunculardan düştüğünde, tam 20 kullanımı olmamasına rağmen yine de tam 20 kullanımla düşmesine sebep olan bir sorun çözüldü.
Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al