2 dk. Esporlab 19.11.2020

Hyper Scape Nasıl Bir Oyun?

Battle Royale türünün oldukça popüler olmasından sonra bu türün daha ne kadar değiştirilebileceği hakkında farklı örnekler ile karşılaşıyoruz. İşte Ubisoft imzasını taşıyan HyperScape oyunu da bu türü mümkün olduğunca değiştirmeye çalışmış ve kendine has oynanış dinamikleri ile karşımıza çıktı. Peki, nedir bu Hyper Scape?

HyperScape hikâye olarak yakın bir gelecekte, tam bir zaman vermek gerekirse 2054 yılında geçiyor. HyperScape genel olarak diğer Battle Royale oyunlarına benziyor. 99 oyuncu olarak haritaya yukarıdan atlayarak başlıyoruz. Bu atladığımız dünyada iki amacımız var. Ya en sona kalmak ya da oyunun sonuna doğru ortaya çıkan Tacı elde etmek. Eğer Tacı ele geçirirseniz 45 saniye boyunca onu elinizde tutmanız gerekmekte. Oyun bu noktada oldukça fazla stres yaşatıyor. Fakat her iki şekilde de oyundan birinci ayrılıyorsunuz.

Hyper Scape Nasıl Bir Oyun

Hyper Scape Nasıl Bir Oyun

Hyper Scape Oyunu

HyperScape genel olarak zor ve sabır gerektiren bir oyun olmuş. Çok hızlı bir şekilde oynandığından dolayı bu sürece iyi bir şekilde adapte olmanız gerekmekte. Oyunun enlemesine ve diklemesine ilerliyor olması, çok hızlı olması bundaki en büyük faktör. Ayrıca oyun içerisinde çok yükseğe zıplamanıza yarayan yerçekimi etkinliği ya da oyun alanına sandıkların düşmesini sağlayan bazı çeşitli etkinlik zamanları da mevcut. Bu etkinliklerin ortaya çıkması ya da diğer oyunlarda olduğu gibi bulunduğunuz alana göre şans faktörü oldukça önemli. Kısaca tüm bu dinamikleri bir araya topladığınızda yetenekten ziyade şans faktörü HyperScape’te çok daha büyük bir pay sahibi olmuş durumda. Bir diğer faktör de silahlar arası dengenin tam olarak oturtulmamış olması. Oyundaha yeni olduğu için bu konuda ilerleyen zamanlarda muhtemelen daha iyi dengelemeler gelecektir. Şu anda bazı silahların diğerlerine göre çok daha avantaj sağladığını fark ediyorsunuz.

Sonuç olarak HyperScape içerdiği dinamikler ve teması ile değişik yapıda bir Battle Royale oyunu olmuş. Tamamen Türkçe olması da bizim için ayrı bir artı durum. Çok hızlı, bazı aksiyon anları çok karmaşık geçiyor fakat zamanla oyuna daha fazla ısınmaya başlıyorsunuz. Eğer reflekslerinize güveniyorsanız HyperScape’in tam size göre diyebiliriz.

 

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al