1 dk. Serkan KÖSE 09.04.2022

VALORANT Mobile Test Aşaması Başladı

Ülkemizde oldukça yüksek aktif kullanıcı sayısına sahip olan Riot Games imzalı VALORANT global çapta da büyümeye devam ediyor. Özellikle yıllardır FPS pazarını domine eden CS:GO yapımının tahtına göz koyan VALORANT birçok e-spor oyuncusunu kendine çekmeyi başardı.

Geçtiğimiz ayın sonunda konsol tarafına geleceği kesinleşen VALORANT’ın Mobil tarafa gelmesi kaçınılmaz olacaktı. Yapılan sızıntıyla birlikte VALORANT Mobile’in oyun içi görselleri de kendini gösterdi.

Danny isimli Twitter kullanıcısı tarafından yapılan sızıntıya göre Riot Games, Çin merkezinde oyunun kapalı testlerini başlatmış durumda. Günümüzde birçok stüdyo geleceklerini güvenceye almak için mobil oyun sektörüne de giriş yapıyor. Riot Games’in sevilen bir diğer oyunu olan League of Legends oyunun mobil dünyasına getirmesi sonrasında VALORANT’ı da konsol ve mobil tarafa getirerek oyunculara istedikleri verecek. Sızdırılan VALORANT Mobile görselleri şu şekilde:

Bir diğer gelişme ise Valorleaks tarafından yapıldı. VALORANT’ın PC sürümünde olduğu gibi Mobile sürümü de kapalı betası davet sistemi ile olacak. Ayrıca crossplay yani çapraz platform oynayışına da izin vermediği belirtiliyor.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al