2 dk. Serkan KÖSE 03.12.2021

Sony PlayStation İçin Xbox Game Pass Alternatifi Üzerinde Çalışıyor

Microsoft’un son yıllarda piyasaya sürdüğü en başarılı servislerinden birisi olan Xbox ile PC platformunda kullanılabilen Xbox Games Pass servisi her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. 

Son dönemde yeni nesil oyun konsolları ve ülkemizde özelinde ₺’nin diğer döviz kurlarına göre yüksek değer kaybıyla birlikte oyunların fiyatlarının arttığını düşündüğümüzde, Xbox Game Pass servisi kullanıcılar için daha da önem kazanıyor. 

Sony Xbox Game Pass Alternatifi Üzerinde Çalışıyor

Japon teknoloji devi Sony son günlerde PlayStation markasını daha da öne çıkartmak için sevilen PlayStation oyunlarını PC platformuna getirmeye başlamıştı. PC platformu için yeni PlayStation özel oyunları getirmeye devam edeceğini açıklayan Sony’nin PlayStation oyunlarını mobil cihazlara getirmek için çalışmalar yürüttüğü biliniyor. Bu konu hakkında kısa bir süre önce telefonlar için PlayStation kontrolcüsü ortaya çıkmıştı. Ortaya çıkan son bilgilere göre Sony PlayStation oyun konsolu için Xbox Game Pass servisine alternatif bir servis geliştiriyor. 

Güvenilir kaynaklardan olan Jason Schreier’e göre Sony yeni abonelik servisini Spartacus kod adı ile gelişiyor. Bu servis ile birlikte kullanıcılar tıpkı PlayStation Plus servisi gibi aylık ya da sunulacak olan diğer paketlerle, pek çok PlayStation oyununa erişebilecek. Schreier’e göre, Sony yeni abonelik servisinde pek çok paket seçeceği ile PlayStation kullanıcılarının karşısına çıkacak. En üst pakette ise PlayStation 1 / PlayStation 2 / PSP oyunları gibi eski konsollar için çıkış yapmış oyunlar da yer alacak. 

Sony PlayStation tarafında özel oyun satışları ile daha fazla gelir elde ediyor. Sony’nin bu geliri düşürmek istememesi nedeniyle yeni PlayStation oyunların en az 1 yıl sonra servise eklenmesi bekleniyor. Servis ile ilgili yeni bilgilerin ilerleyen günlerde ortaya çıkması bekleniyor. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al