2 dk. Burak KÖSE 09.07.2021

PUBG Mobile Ping Sorunu Çözümü

Sevilen Battle Royale oyunu olan PUBG Mobile oyununun ping sorununu çözmenin yollarını bu yazımızda ele aldık. İşte PUBG Mobile oyununda ping sorununu çözmenin yolları.  

Bilindiği üzere PUBG Mobile oyunu dünyanın en çok oynanan mobil oyunlarından birisidir. Oyuncuların hayatta kalmak için mücadele ettiği oyunda, oyuncuların hızlı bir internet bağlantısı olması ve ping sorununun olmaması büyük önem taşıyor. Bu nedenle oyun çevrimiçi bir sisteme sahip olduğu için sorunsuz bir bağlantıya sahip olması oyuncular için önemlidir. Oyuncuların internet bağlantıları yüksek hızda olsa da bazı sorunlar nedeniyle oyuncular yüksek ping değerlerine ulaşabiliyor ve bu durumda da oyun oynanılmaz bir hal alıyor.  

PUBG Mobile Ping Sorunu Çözümü 

Arka Plan Uygulamalarını Kapatın 

PUBG Mobile oyuncuları çoğu zaman gözlerinden kaçırsa da arka planda açık olan uygulamalar veri tüketmeye devam edeceği için oyuncuların oyun keyfini bozabilir. Bu nedenle oyuncular PUBG Mobile oyununa her girdiklerinde arka planda çalışan uygulamaları kapatmalı ve oyunlarına böyle başlamalıdır.  

İnternet Hızını Kontrol Edin 

Bilindiği üzere ülkemizde stabil bir internet bağlantısı bazı zamanlarda verilemiyor. Bu nedenle oyuncuların oyunlarında bir sorun hissettiklerinde internet hızlarını kontrol etmesinde yarar var. Oyuncular bu durumda internet servis sağlayıcıları ile bağlantı sorunlarını çözebilir ya da internet servis sağlayıcılarını değiştirebilir.  

Sunucuları Değiştirin 

Eğer ki bulunduğunuz bölgede iyi bir ping değeri alamıyorsanız, oyun sunucunuzu da değiştirebilirsiniz. PUBG Mobile oyununda  toplam 6 oyun içi sunucusu (Asya, Orta Doğu, Avrupa, KRJP, Kuzey Amerika, Güney Amerika) vardır. Asya’da yaşıyorsanız ve Kuzey Amerika sunucusunu seçerseniz, kesinlikle size yüksek ping verir ve oyun içinde birçok gecikme sorununa neden olur. 

Onarım Seçeneklerini Kullanın 

PUBG Mobile oyununda bazı sorunlar ya da aksaklıklar nedeniyle oyuncular yüksek ping almaya başlayabilir. Bu durumda da oyuncular oyundan keyif alamaz. Ancak bu sorunlar karşısında PUBG Mobile oyununda oyuncular için bir onarım seçeneği mevcuttur. Oyuncular bu onarım seçeneğini kullanarak oyunlarında yaşanan ping sorununu büyük ölçüde çözebilir.  

Burak KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com