3 dk. Esporlab 20.11.2020

Among Us Sistem Gereksinimleri Nedir?

Among Us sistem gereksinimleri, uzayda yaşanan takım çalışması ve aldatmaca oyunudur. Bilgisayarlardan ve mobil telefonlardan 10 kişiye kadar oynanabilen bu oyun son zamanlarda popülerliğiniçok fazla arttırmıştır. Bu oyun maksimum 10 kişi ile birlikte oynanabildiği gibi minimum da 4 kişi ile oynanabilmekte. Oyunu oynamak isteyen kişiler isterlerse kendi arkadaşlarıyla, isterlerse de yabancı kişilerle oynayabilmektedir.

Oyun Innersloth tarafından geliştirilip, 2018 yılının Ekim ayında piyasaya çıkmıştır. Hem ücretli hem de ücretsiz şekilde oynanabilen bu oyunda iki farklı grup bulunmaktadır. Oyun, oyuncuları bu iki gruptan birine dahil olup, oyunculara verilen görevleri yapmakla ve görevleri yerine getirirken de sağ kalmak amacı içinde oynanıyor.

Among Us Nasıl Oynanır?

Herhangi bir odaya dahil olduktan sonra birkaç değişik harita ve oyun ayarları seçimini de yaptıktan sonra oyun başlıyor. Oyun yükleme ekranında rastgele şekilde imposter ve crewmate olarak atanıyorsunuz. Eğer yan yana birileri ile oynuyorsanız ekranınızı mutlaka gizleyin, oyunun sesini kapatın.

Oyuna başladığınızda imposter olduysanız kırmızı bir imposter yazısı ile oyuna başlıyorsunuz. Herkesin aynı yerde oyuna giriş yapması asıl kargaşayı başlatıyor. Kimin imposter olduğunu bilmiyorsunuz ve imposter da sizi ayrı noktalarda kimsenin gçremediği alanlarda öldürmeye çalışacak. Imposter sadece bundan ibaret değil. Bir de sabotaj özelliği bulunuyor. Haritanın belli odalarında bulunan düzenek ile oksijeni ve elektriği kesebiliyor. Fakat bunu çok sık yapmamakta fayda var çünkü sol üstteki görev barı dolarsa oyunu kaybedersiniz.

Imposter olmayanlar da bu kesintileri hızla tamir etmeye çalışıyor ve tamir edemezlerse ölecekler. İşte böyle bir ortamda Imposter olmak çok eğlenceli. Ayrıca Imposterlar, vent adı verilen havalandırmaları da kullanarak bir nevi hızlı seyahat yapabiliyorlar. Ama dikkatli olun mantıksız bir hareket sizi ele verebilir.

Among Us Sistem Gereksinimleri

Among Us Sistem Gereksinimleri

Imposter’ın öldürdüğü kişiler anında hayalete dönüşüyor. Bu halde oyuna doğrudan etki edemiyorlar fakat oyundan da çıkmıyorlar. Tersine daha özgür halde dolaşıyorlar. Onları kimse duymuyor, görmüyor. Crewmate oynuyorsanız oyunu çok iyi takip etmeniz gerekmekte. Eğer şüphelendiğiniz oyuncu varsa veya net şekilde suikastı gördüyseniz acil toplantı butonuna basmalısınız.

Eğer Imposter’ın öldürdüğü cesedi bir başkası görürse hemen report yapabiliyor. Bu report ekranında da eğer birinden şüphelenirseniz veya birini öldürdüğünü gördüyseniz sohbette diğer oyunculara bunları anlatmanız gerekmekte. Imposter oynuyorsanız da bu kısımda çok stratejik olmanız gerekiyor.

Buna ek olarak Imposter’ın sabotajlarını tekrar onarmak yalnızca sizi hayatta tutmuyor, aynı zamanda da oyunu kazanmanızda yardımcı oluyor. Sol üstteki görev barı tamamlandığında Imposter hayatta bile olsa oyunu kazanmış oluyorsunuz.

Among Us Sistem Gereksinimleri

Among Us oyunun sistem gereksinimleri oldukça düşüktür. 250 MB alana sahip bu oyun rahatlıkla eski bilgisayarda dahi oynanabilir. İşte Among Us oyunun sistem gereksinimleri:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 veya daha üst seviyesi
  • İşlemci: Intel Pentium 4
  • Bellek: 1 GB RAM
  • DirectX: Sürüm 10
  • Depolama: 250 MB kullanılabilir depolama alanı

Among Us’ta isterseniz kendiniz oda kurabilir ve ekip toplayabilirsiniz, dilerseniz kod ile özel odalar oluşturup takım arkadaşlarınızı oyuna davet edebilirsiniz. Eğer aynı ortamda oynuyorsanız da aynı İnternet bağlantısı ile ortak bir oyuna da girebilirsiniz. O odaya da sizden başkası asla giremiyor.

Among Us Neden Popüler?

Among Us son derece eğlenceli, kısmen ücretsiz ya da düşük fiyatlı, tatlı ve sürükleyici bir oyun olmuş. Özellikle arkadaşlarınızla oynadıkça daha da güzel bir oyun oluyor. Among Us mobilde ücretsizken bilgisayarda oynamak isteyenler küçük bir ücret ödemek zorunda. Among Us, Steam üzerinde 10 TL bir fiyat etiketine sahip.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al