3 dk. Esporlab 20.11.2020

Genshin Impact Sistem Gereksinimleri

Genshin Impact sistem gereksinimleri ve teknik donanımlarına uygun şekilde sahip olunduğunda bu oyunu en verimli şekilde oynayabilme şansı elde edilebilmektedir. Genshin Impact oyunu RPG tarzında oldukça güzel bir tasarıma sahip olarak oyun dünyasında yer buluyor. Aksiyon oyunlarını seven ve buna ilgili duyan oyun severler için Genshin Impact oyunun çok iyi bir tercih olacağı açıkça görülüyor.

Bu güzel oyunu çalıştırmak için birtakım sistem donanımlarını bir araya getirmek gerekir. PC üzerinde en işlevsel şekilde çalışabilmesi için bu oyun işletim sistemi olarak Windows 7 server pack 1, Windows 8.1 veya Windows 10 sistemlerine ihtiyaç duyuyor. Bu sistemlerin her birinin 64 bit özelliğinde olması gerekiyor.

Bunlar ek olarak İntel Core i7 veya bunun eşdeğerinde bir işlemcinin de olması gerekmektedir. Ram olarak 16 GB alana ve yine ekran kartı içinse NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB ve bunun da üzerinde bir sistemin olmasına ihtiyaç oluyor. Oyunda depolama alanı için 30 GB’lık boş alan ve DirectX sisteminde ise sürüm 11’in olması gerekiyor.

Genshin Impact Sistem Gereksinimleri 2020

Genshin Impact Sistem Gereksinimleri

Bazı oyun severler bu oyunun düşük ayarlarda düşük sistem gereksinimleriyle oynanmasının mümkün olup olmadığını merak ediyor. Eğer Genshin Impact oyunu için öngörülen sistem gereksinimleri minimum ölçekte karşılanırsa her halükârda bu oyunun uygun bir performansla yine oynanabilmesi olanaklı bir hale gelebilmektedir.

  • Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 64 bit işletim sistemleri,
  • İntel Core i5 ve bunun da üzerinde bir işlemci,
  • NVIDIA GeForce GT 1030 veya daha gelişmişi bir ekran kartı,
  • Minimum 8 GB Ram kapasitesi,
  • 30 GB özellikte boş depolama alanı,
  • Versiyon 11 directX sürümü,

Bu minimum gereksinimlerin olduğu bir bilgisayarda da bu güzel tasarıma sahip aksiyon dolu bu oyun etkin bir verimlilikle daima çalıştırılabilir.

Genshin Impact Oyunu ve Bazı Özellikleri

Oyun dünyasında adını en iyi şekilde oyun severlere duyurmayı başaran Genshin Impact oyunu, bünyesinde oldukça harika birtakım özellikler barındırıyor. Bunlar arasında en çok dikkat çeken özellik oyunun grafik konusundaki kalitesi oluyor.

Bunun yanı sıra oyun içerisinde tam 22 ayrı karaktere yer verilmiş olması da oyunun farklı bir güzel tarafını oluşturuyor. Unity oyun sistemi motorlarıyla geliştirilmiş olan bu oyun, oynanış konusunda çok iyi bir deneyim sunabiliyor.

Önerilen Ekran Kartı

Bilgisayarlarda oyunlardan oynanış konusunda maksimum düzeyde bir verim elde etmek için en iyi ve uygun ekran kartına sahip olmak oldukça önemlidir. Genshin Impact oyunun tasarımcısı olan firma miHoYo, bu oyun için kullanılması gereken en ideal ekran kartının NVIDIA GTX GeForce 1060 6GB olduğunu söylüyor.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

“Genshin Impact Sistem Gereksinimleri” için bir yanıt

  1. bo* cu dedi ki:

    bo*

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al