2 dk. Esporlab 12.02.2021

Ultima Online Sistem Gereksinimleri

MMORPG oyunlarının en iyilerinden bir tanesi olarak bilinen Ultima Online oyunu çıkış tarihi üzerinden uzun zaman geçmiş olsa bile hala birçok oyuncunun tercihidir. 20 sene önce çıkarılmış ve hala birçok oyuncunun en beğendiği MMORPG oyunları arasında yer alan Ultima Online oyunu için belirlenmiş sistem gereksinimleri ile oyunu bilgisayar üzerinden oynayabilmek mümkün olur.

[affiliate_news id=”3335″]

Ultima Online Konusu

Sosaria evreninde geçen oyunun konusu serinin ilk oyunu olan 1981 yılında çıkarılmış Ultima 1’e dayanır. Ultima Online server linkleri üzerinden oyun içi pek çok geliştirme yapılmıştır. Avatar adı verilen bir yabancının kötü büyücüyü alt etmek için verdiği savaşı konu edinen oyun, bu zamana kadar geliştirilmiş olan en iyi MMORPG oyunlarından biridir.

Ultima Online Sistem Gereksinimleri

Ultima Online oyunu eski bir oyun olduğundan dolayı gereksinimleri hemen her bilgisayarın kaldırabileceği niteliktedir. Oyunun geliştiricileri tarafından minimum ve önerilen sistem gereksinimleri kapsamında iki farklı etken arayışı bulunur. Ultima Online pvp ve diğer tüm bilgiler için gereksinimleri doğrultusunda oyuna giriş yapmak gerekir. Geliştiricileri tarafından yapılan yeniliklerle bugüne kadar oyun piyasasında kalmayı başarmıştır.

Ultima Online Minimum Sistem Gereksinimleri

Oyunu oynayabilmek için belirlenmiş minimum sistem gereksinimleri;

  • İşlemci: 400 MHz Intel Pentium II
  • İşletim Sistemi: Windows 98/XP/Vista/7
  • Bellek: 128 MB
  • Ekran Kartı: 8 MB ekran kartı (DirectX 9.0) uyumlu
  • Hard Drive: 1.5 GB depolanabilir alan şeklindedir.

Belirtilen bu etmenlerin oyunun oynanacağı bilgisayarda yer alması gerekir. Bilgisayarın bilgileri üzerinden verilen etmenlerin yer alıp almadığına bakılabilir.

Ultima Online Önerilen Sistem Gereksinimleri

Oyunu tam performans ile oynayabilmek için önerilen sistem gereksinimleri;

  • İşlemci: Intel® Pentium III 1000 MHz or AMD® Athlon 1000 MHz
  • İşletim Sistemi: Windows 98/XP/Vista/7
  • Bellek: 512 MB
  • Ekran Kartı: 64 MB ekran kartı (DirectX 9.0) uyumlu

Sabit Disk: 4.0 GB depolanabilir alan şeklindedir. Oyunun grafiksel açıdan saha verimli bir şekilde oynanabilmesi için önerilen sistem gereksinimlerinin bilgisayarda yer alması tavsiye edilir. Üzerinden 20 yıl geçmiş olmasına rağmen Ultima Online oyunu birçok oyuncunun bilgisayarında kendisine yer bulur.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al