1 dk. Serkan KÖSE 06.11.2021

Jahrein ve Rekkitz Ekibi Twitch’i Bırakacaklarını Açıkladı

Twitch Türkiye’nin en büyük yayıncılarından birisi olan ve Türkiye’de Twitch yayıncılığını başlatan kişi olarak tanınan Ahmet “Jahrein” Sonuç ve kurucusu olduğu “Rekkitz” ekibi yapılan açıklama ile birlikte Twitch platformunda yayıncılık yapmayı bıraktıklarını açıkladı. 

Türkiye’nin gündem konularından birisi olan Twitch platformundaki kara para aklama olayı ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor olsa da Twitch ve Twitch Türkiye konu hakkında sessizliğini koruyor. Konuyu gündeme getiren isim olan Jahrein tarafından Twitter’da desteklenen #temiztwitch etiketi günlerce gündemde kalırken, sosyal medya kullanıcıları tarafından kullanılmaya devam ediliyor. 

Jahrein ve Rekkitz ekibi tarafından yapılan açıklamada neden Twitch platformunu bıraktıkları açıklandı. Aynı zamanda ekip resmi sosyal medya hesapları üzerinden bir açıklama yayınladı. 

Rekkitz Ekibi Twitch’i Bıraktı

Ekip tarafından yapılan açıklamada, Twitch’e uzun süredir belirli konularda şikayette bulundukları ancak sürekli olarak göz ardı edildikleri belirtildi. Rekkitz ekibinde yer alan Jahrein hariç diğer yedi üye artık Twitch platformunda yayın açmayacak. Jahrein ise Twitch platformunda artık yayın açmak istemediğini ancak platformun sözleşmeli bir yayıncısı olduğu için sözleşmesinin Mayıs ayında sonra ereceğini açıkladı. Sözleşmenin feshi için Twitch ile irtibata geçilmesi durumunda platformu bırakacağını ve yayıncılık kariyerine farklı bir platformda devam edeceğini belirtti.

Rekkitz ekibi tarafından yapılan resmi açıklama ise şöyle;

Yeni Adresleri Şimdilik Belli Değil

Ekibin Twitch platformunu bırakmasının ardından, yayıncılık hayatlarına devam edecekleri yeni platform için görüşmelerin sürdüğü ekip üyeleri tarafından belirtildi. Henüz resmi olarak açıklanmamış olsa da ekibin yayıncılık hayatına “YouTube” platformunda devam etmesi bekleniyor. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al