3 dk. Burak KÖSE 26.07.2021

PES Serisinin Yeni İsmi eFootball Oldu: Yeni Oyun Ücretsiz Olacak

Geliştiriciliğini ve yayıncılığını Konami Digital Entertainment’ın yaptığı PES serisinin ismi yeniden değişti. Yeni isimle birlikte oyun önemli bir değişikliğe gitti.

Bilindiği üzere PES serisinin bir süredir ücretsiz olacağı konuşuyordu. Pek çok kesim oyunun ücretsiz olacağına sıcak bakmasa da Konami cephesinden yeni oyun ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmamıştı.

Konami Digital Entertainment B.V., bugün itibarıyla PES ve Winning Eleven’ın yapımcılarının geliştirdiği yepyeni futbol oyunu olan eFootball’u duyurdu. Oynaması ücretsiz ve Unreal Engine’de tamamen sıfırdan inşa edilen eFootball, önümüzdeki sonbahar tüm dünyada aynı anda yayınlanacak ve PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One, Windows 10 ve Steam üzerinden oynanabilecek. Android ve iOS sürümleri de masaüstü ve konsol sürümlerinin hemen ardından gelecek.

eFootball Tanıtım Fragmanı

Epic Games’in Unreal Engine ile geliştirilen yeni oyunun özellikle animasyonlar konusunda bir hayli iddialı olduğu görülüyor. “Hareket Eşleştirme” adı verilen yeni teknoloji ile birlikte gelecek olan oyun, bu özelliği sayesinde oyuncuların sahada yaptığı çeşitli hareketler arasından en isabetli olanı seçerek gerçek zamanlı bir dizi animasyona çeviriyor. Sistemin öncekinde dört kat daha fazla animasyon üretebilmesi ortaya oldukça gerçekçi hareketlerin çıkmasını sağlıyor. Hareket Eşleştirme teknolojisi son nesil konsollar, bilgisayarlar ve mobil cihazlar da dahil tüm eFootball™ platformlarında kullanılacak.

Yeni eFootball Yol Haritası

Sonbahar Başı:

Unreal® Engine destekli yepyeni oynanış deneyimi

Farklı jenerasyon oyun konsolları arasında oynanış desteği (örn. PlayStation®5 vs. PlayStation®4, Xbox Series X|S vs. Xbox One)

FC Barcelona, Juventus, FC Bayern, Manchester United ve çok daha fazlasını içeren Yerel Maçlar

Sonbahar:

Oyun konsolları ve masaüstü bilgisayarlar arası çapraz platform desteği (örn. PlayStation®5 vs. Xbox Series X|S, PlayStation®5 vs. PC Steam®, vb.)

Takım Kurma Modu (resmi ismi henüz belli değil) – oyuncular alarak kendi takımını kurmaya dayalı bir mod

Çevrimiçi Ligler (resmi ismi henüz belli değil) – takımını alıp global, rekabetçi bir ligde top koşturma fırsatı

Match Pass sistemi – eFootball™oynayarak çeşitli eşyalar ve oyuncular kazanabilme

Kış:

Mobil cihazlar için kontrol aparatı desteği

Uyumlu kontrol aparatı kullanılan mobil cihazlar dahil mevcut tüm platformlar arası çapraz platform eşleştirme desteği

Profesyonel ve amatör espor turnuvalarının başlaması

KONAMI aynı zamanda tüm zamanların en iyi iki futbolcusu olan Lionel Messi ve Neymar Jr.’ın eFootball™’un küresel marka yüzleri olacağını duyurdu. Buna ek olarak, Andrés Iniesta ve Gerard Piqué, sırasıyla oyundaki hücum ve savunma mekaniklerinin resmi danışmanları olarak geliştirme sürecine yakından dahil oldu. Yeni oyunun daha şimdiden pek çok kişiyi heyecanlandırdığını söyleyebiliriz. Konami cephesinden atılan bu yeni adımla birlikte PES ve FIFA kıyaslamasının yeniden başlayacağını söyleyebiliriz.

Burak KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com