2 dk. Esporlab 17.11.2020

En iyi Online Oyunlar Hangileridir?

Çevrimiçi oyun sektörü, günümüz dijital çağındaaşırı derecede bir büyüme yaşadı. İnsanlar genel olarak oyunları sevdiler, fakatinternetin yaygınlaşması, sürekli büyüyen teknoloji ve değişen yaşam tarzları, çevrimiçi oyun türünü dünya genelinde daha da popüler duruma getirdi. Son zamanlarda daha çok online oyunlar en popüler yapımlar olarak karşımıza çıkıyor. Elbette sadece AAA dediğimiz, büyük stüdyoların geliştirdiği oyunlardan bahsetmiyoruz. Bağımsız oyun geliştiricilerinin de bu alanda geliştirdiği birçok oyun yapımı bulunuyor. Fakat çevrimiçi yapımlara artan ilginin en büyük sebeplerinden biri de gelişen teknolojinin ürünleri olan akıllı telefonlarımızda bile rahatlıkla oynayabiliyor olmamız. Sizler için “En iyi online oyunlar hangileri?” sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

İnternetin tüm sınırlamaları ve mesafeleri ortadan kaldırmasından dolayı, rakibiniz dünyanın herhangi bir yerinden olabilir. Böylelikle çevrimiçi video oyunları, oyun sektörünün giderek daha önemli bir parçası halinegelmekte. İşte 2020’nin en popüler online oyunları.

En iyi Online Oyunlar Hangileridir

En iyi Online Oyunlar Hangileridir?

En iyi Online Oyunlar

  • ApexLegends: Sürpriz bir çıkışla büyük yankı uyandıranApexLegends, FPS türünün öncü firmalarından biri olan Respawn Entertainment imzasını taşıyor. Zaman geçtikçeoyuncu kayıpları yaşamış olsa da Battle Royale türünün en sağlam temsilcilerinden biri olarak hala popüler şekilde oynanmakta. eSporolarak da sık sık karşımıza çıkan bu oyun, aynı zamanda Titanfalloyun serisi ile aynı haritayı paylaşıyor.
  • League of Legends (LOL): Hem dünyada hem de ülkemizde eSporkavramının en büyük öncülerinden biri olan League of Legends, aynı zamanda MOBA türünün de en başarılı oyunlarındandır. İlk önceDOTA örnek alınarak ortaya çıkan oyun, zaman geçtikçe gelen güncellemeler ve oyun yapısı ile farklı bir yöne doğru yönelmiştir.
  • VALORANT: League of Legends ve diğer oyunları ile hatırı sayılır bir oyuncu kitlesine ulaşan Riot Games’in 2020 Mayıs’ta çıkan son oyunu Valorant, hero tabanlı bir oynanış sunmakta. Counter Strike ve Overwatch gibi oyunlardan aldığı birtakım özellikleri kendi dinamikleri ile başarılı bir şekilde harmanlayan yapım, eSpor alanında da emin adımlarla yoluna devam etmekte. Birinci şahıs görüşle oynadığımız Valorant, karakterlerin kendine has yetenekleri ile öne çıkan ve bomba kurma gibi dinamikler ile sürekli heyecan dolu bir oynanış sunuyor.
Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al