2 dk. Burak Kose 10.05.2021

PUBG Mobile 1.4 Güncelleme Notları

Sevilen mobil oyun olan PUBG Mobile 1.4 güncelleme notları yayınlandı. İşte yeni güncelleme ile birlikte oyuna gelen yenilikler. 

Özellikle pandemi ile birlikte popülerliğini ve gelirlerini katlayan mobil oyunların başında gelen PUBG Mobile’ın 1.4 güncellemesi yayınlandı. Sevilen battle royale türü oyunu olan PUBG’nin mobile oyunu olan PUBG Mobile’ın yeni 1.4 güncellemesi ile gelecek olan yenilikler şöyle paylaşıldı;

  • Titan Saldırısı (11 Mayıs’ta başlayıp 8 Haziran’a kadar devam edecek)
  • Yeni Eğlence Parkı Silahları
  • Yeni Modlar
  • Yeni Arena Haritası
  • Royale Pass 19. Sezon (17 Mayıs tarihinde başlayacak)
  • Oyuna offline gözükme özelliği

Acaba Godzilla ve King Kong arasındaki mücadeleyi kim kazanacak? Bu sorunun cevabını yeni gelecek güncelleme ile deneyimleyeceğiz.

PUBG Mobile’a Son Olarak Karakin Haritası Gelmişti

PUBG oyuncularının uzun bir süredir deneyimlediği çöl temalı yeni harita Karakin, PUBG Mobile oyununa eklendi. PUBG Mobile’a eklenen bu harita kış temalı harita olan Vikendi’nin yerini aldı. Karakin haritasının eklenmesiyle birlikte kaldırılan Vikendi haritasının  PUBG Mobile oyuna tekrardan eklenip eklenmeyeceği belli değil. PUBG Mobile geliştiriciler konu hakkında yaptığı açıklamada, Vikendi haritasınını PUBG Mobile oyunundan geçici olarak kaldırıldığını ve Vikendi haritasının ilerleyen dönemlerde oyuna tekrardan ekleneceğini açıkladı. 

PUBG Mobile oyuncuları son güncelleme ile birlikte Karakin haritasına girmeye başladı. Karakin haritasını deneyimleyen PUBG Mobike oyuncuları genel olarak haritayı sevmiş olsa da bazı oyuncular haritanın bazı problemleri ve bugları olduğunu dile getiriyor. Bu sorunların elbette ki yeni güncellemelerle birlikte giderilmesi bekleniyor. 

PUBG Mobile Karakin Haritası Nasıl Bir Harita?

PUBG oyuncularının bir süredir deneyimlediği Karakin haritası, küçük bitki örtüsüyle kuru, açık bir ortama sahip ve pek çok kayanın olduğu Kuzey Afrika’da yer alan bir çöl haritasıdır. Sahip olduğu boyut itibariyle en küçük harita olan Karakin kıyıları 2 x 2 bir alana sahip. Bu özelliği ile Karakin haritası Sanhok harikasının yarısı kadar. Ganimet anlamında düşük şansa sahip olan haritası oldukça çekişmeli mücadelelere sahne olacak. Küçük boyutu nedeniyle haritada en fazla 64 oyuncu bulunabiliyor. 

Haritada diğer haritalara nazaran çok fazla bina ya da ev bulunmuyor. Haritanın orta kısmında düz binalar olmasına rağmen, büyük ganimet düşüşleri oyunun köşelerine yapılıyor. Karakin haritasında ayrıca kaçak tünelleri, yapışkan bombalar ve yıkım bölgesi mekanikleri de bulunuyor. 

Burak Kose

Esporlab yazarı.

“PUBG Mobile 1.4 Güncelleme Notları” için bir cevap

  1. barış dedi ki:

    +bence karakin haritası kalkmalı zaten miramar var boşuna karakini getirdiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com