4 dk. Esporlab 17.11.2020

Pubg Lite Sistem Gereksinimleri

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunun lite sürümü olan PUBG Lite sistem gereksinimleri merak edilmekte. Bu oyun birçok platformda üst düzey yoğunlukta oynanmaktadır. PUBG olarak isimlendirdiğimiz bu oyun ilk olarak PC platformunda oynanabilirken artık mobil cihazlar ile de oynanabilmektedir. PUBG’nin sistem gereksinimlerini karşılamayan telefonlar PUBG Lite olarak adlandırdığımız oyuna yöneliyorlar.

PUBG Lite Nedir Ve Farkları Nelerdir?

Zaten farkı ve ne olduğu adında gizli olan PUBG Lite oyunun en bariz farkı PUBG oyununun küçük bir sürümü olmasıdır. Orijinal sürüm olan PUBG her PC veya mobil olarak bakarsak her telefon tarafından desteklenemiyor. PUBG Lite sürümü genel olarak her PC ve mobil cihaz tarafından desteklenme olanağı sunuyor. Ayrıca PUBG oyununu kaldırıp istediği performansı alamayan oyuncular tarafından da yüksek performans alabilmek için tercih edilme durumu sık sık görülmektedir.

PUBG Lite Nasıl Oynanır?

PUBG Lite oyunu da orijinal PUBG oyunundaki gibi bir uçakta başlıyor. Oyuncular kendileriyle beraber toplamda 100 oyuncunun birlikte bir adaya atılması sonucu adada sağ kalmaya çalışıyorlar. Kazanan oyuncu sağ kalabilmesi için geri kalan 99 oyuncunun etkisiz hale gelmesi gerekiyor. Ayrıca sunulan oyun türleri sayesinde yalnızca teke tek değil gruplar halinde mücadele etme şansına sahip olabiliyorlar.

Şu an oyunun dünyada milyonlarca aktif oyuncusu olduğundan 100 kişilik ekipleri toplamak hem zor olmuyor hem de bu süre oldukça kısa bir hal alıyor. İstenilirse arkadaşlar ile bir grup oluşturma şansına sahip oyuncular ayrıca sanal ortamdan tanıştığı kişiler ile de bir takım oluşturabiliyorlar. Bu kadar aktif oyuncu sayısından ve izleyici oranının yüksek olmasından dolayı yılı bazı zamanlarından gerek ulusal gerek yerel PUBG yarışmaları düzenleniyor.

Bu yarışmalarda derece sağlayan oyuncular yüklü miktarda para ödülleri alabildiği için her oyuncu sürekli kendini geliştirme çabasına giriyor. Bu oyunun sistemlerinin sunduğu üst düzey imkan ise oyuncuların bu maceraya dalabilmeleri oluyor. PUBG Lite sistem gereksinimleri, oyuncuları diğer oyunlardaki gibi fazla zor durma sokmuyor diyebiliriz. Ama her oyunda olduğu gibi PUBG sistem gereksinimleri de belli bir düzeyin üstünde özellik talep ediyor.

Pubg Lite Sistem Gereksinimleri

Pubg Lite Gereksinimleri

PUBG Lite Sistem Gereksinimleri

PUBG oyunu hem PC hem de mobil platformda desteği bulunuyor. PUBG Lite da bu desteği sunarak daha fazla oyuncu kitlesine ulaşmayı amaçlamış ve bu amacına ulaşmıştır. Yani PUBG Lite sistem gereksinimlerini incelerken mobil ve PC platformu olarak iki farklı dalda inceleyeceğiz.

PUBG Lite PC Sistem Gereksinimleri

PUBG Lite yukarıda da bahsettiğimiz gibi bazı sistem gereksinimlerine sahip. BU sistem gereksinimlerinin yanında birde önerilen sistem gereksinimleri bulunmakta. Minimum sistem gereksinimlerine sahip cihazlarda yüksek performans oranı oldukça düşük iken önerilen sistem gereksinimlerine sahip cihazlar üst düzey performanslar alabilmektedir.

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim sistemi: Windows7-8-10, 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i3, 2.4GHz
 • Ram: 4GB
 • Ekran Kartı: Intel HD Graphics 4000
 • Pubg Lite Kaç GB : 8GB

PC Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim sistemi: Windows7-8-10, 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i5, 2.8GHz
 • Ram: 8GB
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 666 ( AMD Radeon HD 7870 de kullanılabilir)
 • Pubg Lite Kaç GB : 8GB

PUBG Lite için sunulan minimum ve önerilen sistem gereksinimleri oyunculara daha fazla performans şansı sunmak ve daha büyük bir oyuncu kitlesine ulaşmak için geliştirici ekibin büyük çabaları sonucu bu seviyede bulunmaktadır. Kısa süre önce kendi geliştirme ekibine sahip olan PUBG Lite oyununun daha fazla performans verebilmek için geliştirmeleri sürmektedir.

PUBG Lite Mobil Minimum Sistem Gereksinimleri
 • Android Sürümü: 4.0.3 ve ileri android sürümleri
 • RAM: 1 GB (1 GB üstü olması alınan performansı çok fazla etkilemektedir)
 • Oyunun boyutu: Yaklaşık 600-700 MB
Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

“Pubg Lite Sistem Gereksinimleri” için 6 cevap

 1. Ahmet Eroğlu dedi ki:

  Merhaba bende eski bir bilgisayar mevcut. Bu oyunu kaldıracağından emin değilim. Pubg lite için bilgisayarım bu oyunun sistem gereksinimleri için yeterli mi?

  • İlyas Utkum dedi ki:

   Merhaba eğer üst tarafta yazdığımız şekilde minimum sistem gereksinimlerini kurtarıyorsa bilgisayarınız yeterli fakat çok fazla zevk alamayabilirsiniz.

 2. Mustafa Talha erduran dedi ki:

  Öncelikle merhaba. Bilgisayarım 8gb Ram e sahip. Ekran kartı olarak AMD Radeon r7 240ın 4 GB ramı 128 bitlik sürümünü kullanıyor. Sizce bu bilgisayarda bu oyunu kasmadan zevk alarak oynayabilirmiyim?

  • Esporlab dedi ki:

   Merhabalar,

   Bilgisayarınızın özellikleri Pubg Lite için yetersiz görünüyor. Deneyerek deneyiminizi bizimle paylaşırsanız seviniriz.

 3. Mustafa Talha erduran dedi ki:

  Peki ekran kartı olarak AMD Radeon rx550 alırsam daha iyi olabilir mi?

  • Burak KÖSE dedi ki:

   testler iyi bir sonuç alındığını gösteriyor. Dört yıllık bir kart olan RX 550 yerine daha güncel bir karta da yönelinebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir