1 dk. Serkan KÖSE 07.09.2021

VALORANT Hata Kodu 5 Düzeltme

Riot Games’in sevilen oyunlarından birisi olan VALORANT oyununda yaşanan bazı hatalar oyuncuların oyunu oynamasına engel oluyor. Bu rehberimizde ise VALORANT Hata Kodu 5’in nasıl çözüleceğini ele aldık. 

VALORANT’ın en çok karşılaşılan Hata Kodu 5 olan sorununun çözümünü oyuncular merak ediyor. Hata kodu 5 genellikle VALORANT sunucular aşırı yüklendiğinde ya da sunucular bakım altındayken görülüyor. Bakım başladığında bir maçta ya da ana lobide olunduğunda büyü olasılıkla hata kodu 5 ile karşılaşılabilir. VALORANT Hata Kodu 5’i düzeltme şu şekilde oluyor. 

VALORANT Sunucularınının Erişilebilir Olduğunu Kontrol Edin

Eğer ki bu hata ile karşılaşıyorsanız ilk olarak VALORANT’ın sunucularının erişilebilir olup olmadığından emin olun. Sunucularda bakım ya da kesinti bulunuyorsa bu hatanın giderilmesi için beklemeniz gerekiyor. 

Sunucularda herhangi bir sorunun olup olmadığını Riot Games resmi sosyal medya hesaplarından, VALORANT sosyal medya hesaplarından ya da Riot Games internet sitesinden öğrenebilirsiniz. 

Modeminizi Ve Sisteminizi Yeniden Başlatın

Sunuculara erişimde herhangi bir sorun yoksa oyunu yeniden başlatabilirsiniz. Bu sorun devam ediyorsa modemizini ve sisteminizi de yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. 

Riot Vanguard’ı Yeniden Yükleyebilirsiniz

Riot Vanguard oyuncular için bazen yanıltıcı olabilir. Hileci oyuncuları engelleyen Vanguard yazılımı bazen beklenmedik hatalara da neden olabiliyor. Kullanıcılar bu yazılımı kaldırarak yeniden kurabilir ve tekrardan deneyebilir. 

VALORANT’ı Yeniden Yükleyin

Yukarıdaki adımları uygulamanıza rağmen sorun düzelmediyse, VALORANT oyununu kaldırıp yeniden kurabilirsiniz. 

Riot’a Destek Talebi Gönderebilirsiniz

Son olarak tüm bu adımları denediyseniz ve bu sorunla karşılaşmaya devam ediyorsanız Riot’a bir destek talebi gönderebilirsiniz. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al