2 dk. Serkan KÖSE 28.07.2021

League of Legends 11.15 Güncellemesinin En Fazla Kazanma Oranına Sahip Şampiyonları

Riot Games’in sevilen oyunları arasında yer alan League of Legends’ın 11.15 güncellemesi kısa bir süre önce yayımlanmıştı. Bu güncellemenin en çok kazanan şampiyonları belli oldu. 

League of Legends oyunu bilindiği üzere 10. Yılını tamamlayan ve 150’nin üzerinde şampiyonunun bulunduğu bir MOBA türü oyun olarak karşımıza çıkıyor. Bu kadar fazla şampiyonunun olduğu oyunda oyuncuların yapacağı şeyler de sınırsız olabiliyor. Oyunun güncelliğinin korunması adına geliştiriciler iki haftada bir dengelemeler ve değişikler de oyuna geliyor. Bu yapılan değişiklikler de bilindiği üzere doğrudan oyunun metasını etkiliyor. 

Oyunda en çok kullanılan terimlerden birisi olan meta nedir diye açıklamak gerekirse, oyunun güncel yamasında o anki eşyalar ve güç dengeleriyle birleştirildiğinde diğer şampiyonlardan bir miktar daha verimli olmaya denen bir durum olarak açıklanabilir. Durum böyle olunca her güncelleme ile birlikte oyunun metası da değişiyor.

League of Legends 11.15 Güncellemesinde En Çok Kazandıran Şampiyonlar

Üst Koridor – Cassiopeia

11.15 güncellemesinde aldığı son güçlendirmenin ardından geç oyun canavarı olan Cassiopeia üst koridorun en güçlü şampiyonlarından. Şampiyon oyunda yüzde 53’lük galibiyet oranı ile zirvede yer alıyor. Oyunda baskın yemekten de rahatça sıyrılan şampiyon oyunlarda bir pratikle oyuncuların en sevdiği şampiyonlardan birisi haline geldi. 

Orman – Xin Zhao

11.15 güncellemesi ormanda büyük değişiklikleri de beraberinde getiriyordu, Xin Zhao ise güncel metanın en güçlü ormancısı olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle erken seviyelerde global hedefleri alırkenki kolaylığı onu bu denli güçlü yapıyor. Değişen W ve E yeteneği ile birlikte baskın potansiyeli de bir hayli artan şampiyon, ormancıların gözdesi konumunda. Yüzde 53.16’lık kazanma oranının yanında yüzde 28’lik de bir yasaklanma oranı var.

Orta Koridor – Kennen

11.15 güncellemesi ile birlikte orta koridorun en popüler şampiyonlarından birisi olan Kennen, şu anda yüzde 53.46 kazanma oranına sahip.

Alt Koridor – Veigar 

Nişancı tarafında en güçlü şampiyonlar arasında yer alan Veigar, yüzde 53.78 oranında bir kazanma oranına sahip. Eğer ki diğer koridorlarda saldırı gücü yüksek şampiyonlar bulunuyorsa Veigar’ı hiç düşünmeden seçebilirsiniz. 

Destek – Zac

Zac, yeni güncellemedeki hareket kabiliyeti ve kitle kontrolü sayesinde destek potansiyeli çok yüksek bir şampiyonlardan biri. Arka saflara sarkıp rakip taşıyıcıları bir süre rahatça tutabiliyor. Tekli derecelide şu an yüzde 53’lük bir oranla en yüksek kazanma oranına sahip destek şampiyonu olarak karşımıza çıkıyor. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir