3 dk. Esporlab 10.12.2020

Valorant Fps Arttırma

Birçok oyunda olduğu gibi bu oyunda da uygun şekilde Valorant Fps arttırma işlemlerinin yapılması istenen sonuçları en iyi çerçeve alabilmeye imkân tanır. Riot Games tarafından üretilen Valorant oyunu genel olarak oyun severlerin birçok bakımdan beğenesini kazanan harika özelliklere sahip oyunlardan biridir. Bu oyunu daima oyun severler en yüksek kalitede ve kapasiteyle oynamayı istemektedirler. Bu isteğin karşılanmasına yönelik olarak gerekli şanslar her zaman mevcut bulunmaktadır.

Fps bilindiği üzere oyunda canlılığı ve dinamik görüşü daha fazla artıran bir sistemdir. Oyunu en heyecanlı ve iyi şekilde oynayabilmek için daima en iyi kapasitede bir Fps yapısına sahip olunması gerekir. Valorant oyununda Fps artırmak için birtakım pratik adımların izlenmesi yeterli olmaktadır.

Valorant Fps Arttırma (Yükseltme) Yöntemleri

Her bakımdan grafik kalitesini en üst düzeye çekebilmeye fırsat tanıyan Fps yükseltme işlemi, bir keskin nişancılık oyunu olan Valorant oyunu için de yapılabilmektedir. Çeşitli yöntemleri deneyerek ve test ederek birçok oyun sever istediği Fps artışının en iyi şekilde ortaya çıkarabilir.

  • Oyundaki grafik ayarlarını düşürme işlemleri,
  • Fps limitlerinin kaldırılması işlemleri,
  • Arka planda çalışan uygulamaların kapatılması işlemleri,
  • Bilgisayarı en iyi nitelikte performans ayarlarına getirmek,
  • Sistemdeki sürücülerin güncelliğini kontrol etmek,

Genel olarak oyun severler bu işlemlerle birlikte oyunda belirgin bir şekilde daha iyi biçimde Fps artışı elde edebilirler. Bu işlemlerle Valorant oyunun grafik ve görüntü kalitesinde birçok açıdan çok iyi iyileşmeler meydana gelebilmektedir.

"<yoastmark

Grafik Ayarlarının Düşürülmesi

Valorant oyununda Fps artışı için grafik ayarlarını düşüğe çekmek birçok bakımdan önemli faydalar sağlamaktadır. Bunun için ilgili işlemleri gerçekleştirmek her açıdan oldukça kolay olmaktadır. Oyuna bu noktada öncelikli olarak giriş yapılması ve ardından ise sol üstte bulunan V logosuna tıklanmalıdır.

Açılan menü kısmında ayarlar ve ardından video sekmesi kısmının açılması gerekiyor. Devamında ise grafik ayarları bölümünden istenilen ve duruma uygun şekilde bir ayar buradan yapılmasına ihtiyaç vardır.

Fps Limitlerinin Kaldırılması

Valorant oyununda Fps limitlerinin kaldırılması işlemi de birçok bakımdan önemli olan işlemlerden biridir. Bunun için öncelikli olarak Valorant logosuna tıklama yapıp ayarlar kısmından videoya geçilmelidir.

Burada Genel bölümü içerisinde yer alan Fps sınırları seçeneğinin kapalı hale getirilmesi gereklidir. Bunu kapalı yaparak ilgili Fps yükseltme işlemlerinin gerçekleştirilmesi bu noktada mümkün olmaktadır.

Arka Plandaki Uygulamaların Kapatılması

Arka planda bazen gereksiz yere boş çalışan programlar olabilmektedir. Bilgisayarda daima bunların teker teker tespit edip duruma göre bir işlem yapmak gereklidir. RAM temizleme işlemi burada oldukça işe yarayan ve gerçekleştirilmesi gereken işlemlerden biridir.

Çünkü bu durum bilgisayardaki gereksiz yükleri ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır. Kaliteli bazı temizlik uygulamaları bu işlemleri sizin adınıza en detaylı şekilde yapabilecek kapasiteye sahip olabilmektedir.

Sürücülerin Güncel Olması

Kullanılan bilgisayarlarda daima sürücülerin en güncel halde olup olmadığından daima her oyun severin emin olması gerekmektedir. Eğer sürücüler hala yeni sürümüne güncellenmemişse onları pratik bir şekilde güncellenmek gereklidir.

Bilgisayarın Performansını Yükseltme

Bilgisayar kısmına sağ tıkladıktan sonra özellikler kısmına girilmeli ve bilgisayarın bu noktada performansını artırma işlemlerine başlanmalıdır. Bu işlemden sonra gelişmiş sistem ayarları ve ardından gelişmiş, performans ve ayarlarlar sekmelerine gelinmelidir. Burada en iyi performans için bilgisayarı ayarla denmeli ve işlem tamamlanmalıdır.

Valorant fps arttırma yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Valorant Fps ve Ping Gösterme adlı yazımızıda okumayı unutmayın.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al